Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Утворення штучних земельних ділянок залишається популярним. І безкарним.

 

     Офіційний веб-сайт Держземінспекції України повідомляє:

 

     "Під час перевірок дотримання вимог земельного законодавства здійснених територіальними органами Держземінспекції на землях водного фонду за перший квартал 2009 року виявлено 375 випадків порушень вимог земельного законодавства на загальній площі 3,2 тис. га, по 26 фактах матеріали направлено до органів прокуратури.
     Аналіз інформації, отриманої від територіальних органів Держземінспекції стосовно виявлених в ході здійснених перевірок дотримання вимог земельного законодавства випадків штучного утворення земельних ділянок, вкотре вказує на необхідність прийняття відповідного закону.
     Переважна більшість відповідних порушень вчиняється у межах водоохоронних зон (прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони водних об’єктів), що наносить непоправної шкоди природним ресурсам.
     Факти штучного утворення земельних ділянок були виявлені на території АР Крим, Вінницької, Дніпропетровської, Київської та Хмельницької областей.
     Держземінспекцією на виконання підпункту 5 пункту 4 Указу Президента України від 14.02.2008 № 121/2008 до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18.01.2008, проведено аналіз виявлених територіальними органами Держземінспекції випадків штучного утворення земельних ділянок на території України (намив, засипка, іншим чином штучне утворення земельних ділянок) без оформлення необхідної документації. За результатами аналізу до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України направлено лист з відповідною інформацією та пропозиціями стосовно доцільності розробки законопроекту, який посилить відповідальність за вчинення шкоди довкіллю (знищення нерестилищ, загибель водних живих ресурсів, пошкодження та знищення об’єктів рослинного світу, порушення гідрологічного режиму водних об’єктів тощо).
     Держземінспекція, врахувавши необхідність встановити крім адміністративної також й кримінальну відповідальність, яка наступатиме у разі, якщо цими діями заподіяно значну шкоду довкіллю, розробила проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (щодо встановлення відповідальності за штучне утворення земельних ділянок без відповідної дозвільної документації).
    Даний законопроект погоджено з усіма зацікавленими міністерствами, за результатами правової експертизи він отримав позитивний висновок Мін’юсту від 23 липня 2008 року. Законопроект внесено на розгляд до Верховної Ради України (реєстр. № 3134 від 11.09.2008).
     Однак, народним депутатом України Сівковичем В.Л. внесено на розгляд Верховної Ради України проект постанови (реєстр. № 3134/П від 09.02.2009) про відхилення проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (щодо встановлення відповідальності за штучне утворення земельної ділянки без відповідної дозвільної документації)”.
     Робочою групою розроблено депутатський законопроект (реєстр. № 3417 від 27.11.2008), який розглянуто на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та рекомендовано прийняти його за основу [Моя Земля: законопроект прийнято за основу 17/03/2009, за - 385 голосів].
    Наявність вищезазначених фактів порушень свідчить про необхідність радикальної зміни у суспільстві відношення до збереження природних ресурсів, в тому числі водних, і одним із перших кроків на цьому шляху - є посилення відповідальності за такі порушення, з метою їх подальшого упередження."

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн