Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Архів новин

Показати з
по

Консолідація земель і кадастр - актуальні проблеми країн з перехідною економікою

 

     За підсумками двох десятиліть реформ відсутність адекватної системи регулювання ринку землі, здатного підтримати економічне зростання, все ще залишається проблемою європейських країн з перехідною економікою. В деяких країнах подрібнення земель, що була наслідком приватизації, нівелює намагання наростити продуктивність. Наприклад, в Болгарії близько 2 мілн власників володіють понад 10 млн ділянок, середня площа яких становить всього лише 0,7 га. Багато урядів мають аналогічну проблему і постають перед необхідністю консолідації земель з метою піднесення сільського господарства.
     Потреба у покращенні здатності урядів забезпечувати ефективне управління земельними ресурсами обговорювалася на семінарі у Софії, Болгарія, що відбувся 23-24 квітня 2009 року. Найбільшу увагу привернули такі питання як досвід земельної реформи, вигоди від багатофункціонального кадастру, а також проблема запровадження адекватних стандартів оцінки нерухомості.
     В рамках семінару міжнародне експертне середовище дослідили альтернативні інструменти забезпечення економії масштабу завдяки заходам консолідації земель. Окремо досліджувалося питання, який вплив здійснює активний ринок оренди землі на продуктивність у сільській місцевості. Гарячі дискусії щодо виникли між прибічниками добровільного та примусового об’єднання ділянок. Також обговорювалися питання приватно-публічного партнерства і міжнародного співробітництва в галузі консолідації земель, а також роль держави як гаранта безпеки землеволодіння. Учасники визнали, що незалежно від того, які підходи сповідує уряд, голос місцевих фермерів завжди має бути почутим, а механізми, що забезпечують їх участь в процесі ухвалення рішень, необхідно підтримувати.
     На семінарі детально вивчили питання становлення в Болгарії багатофункціональної кадастрової системи для збереження, обробки і розповсюдження земельної інформації. Офіційні дані свідчать про значне зростання фінансування кадастрових робіт впродовж останніх десяти років, зокрема, завдяки активізації міжнародного співробітництва. Як результат, витрати на кадастрові роботи зросли з 300 тисяч Євро у 2001 році до 8 млн. Євро у 2009. Відзначалося, що централізація функцій національної кадастрової агенції сприятиме доступу до інформації користувачів, в той же час існують певні інформаційні проблеми на місцевому рівні, де муніципалітети не мають необхідних технічних можливостей та фінансування для постійного оновлення планово-картографічних матеріалів. Подібна проблема існує в багатьох інших країнах. 
     Для отримання додаткової інформації щодо семінару звертайтеся:
Mr. Ariel Ivanier
Secretary to the Working Party on Land Administration
UNECE Environment, Housing and Land Management Division
Palais des Nations
CH-1211 Geneva 10
Switzerland
Phone: +41 (0) 22 917 2553
Fax: +41 (0) 22 917 0107
E-mail: ariel.ivanier@unece.org
Website: http://www.unece.org/hlm/welcome.html

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн