Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Архів новин

Показати з
по

Реєстрація права власності: зміни триватимуть

 

ВРУ - 16/05/2013:

 

На засіданні Комітету зазначалося, що законопроект спрямований на приведення чинних законодавчих актів України у відповідність з вимогами законодавства у зв'язку із запровадженням системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.
Зокрема, у Сімейному кодексі пропонується передбачити, що "Договір, за яким передається у власність нерухоме майно, має бути нотаріально посвідчений. Право власності на нерухоме майно, що передається за таким договором, виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону". Встановлено також, що такий договір нотаріально посвідчується. Право власності на нерухоме майно за ним виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону.
У Законі "Про іпотеку" встановлено, що взаємні права і обов’язки іпотекодавця та іпотекодержателя виникають з моменту державної реєстрації іпотеки відповідно до закону. Передбачено також, що обтяження нерухомого майна іпотекою підлягає державній реєстрації відповідно до закону. Державна реєстрація застави повітряних та морських суден, суден внутрішнього плавання, космічних об’єктів проводиться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів.
Згідно із документом, передача заставної шляхом вчинення індосаменту надає індосату всі права іпотекодержателя за іпотечним договором та основним зобов’язанням. Індосат набуває прав іпотекодержателя з моменту державної реєстрації відомостей про передачу заставної в установленому законом порядку.
Під час підготовки проекту до другого читання надійшло 17 пропозицій від суб'єктів законодавчої ініціативи, більшість з яких враховано.
Члени Комітету вважають, що реалізація положень законопроекту впорядкує положення інших законодавчих актів, які регулюють суспільні відносини у сфері обороту нерухомості, що матиме наслідком повноцінне та ефективне функціонування системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.
Відповідний законопроект зареєстровано за №1177.

 

 

Повернутися до переліку новин >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн