Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Архів новин

Показати з
по

ДЗБ вже діє, закон про обіг с/г земель не забариться, а ціни на землевпорядні послуги врегулюють

 

ДАЗРУ - 22 квітня 2013 року:

 

- Земельний банк зареєстрований і вже розпочав свою роботу, однак його повноцінному функціонуванню заважають два фактори. По-перше, не прийнятий закон про обіг земель сільськогосподарського призначення, а по-друге, не проведена інвентаризація земель сільгосппризначення, які увійдуть до основного фонду Земельного банку й у подальшому зможуть залучати інвестиційні ресурси зі всього світу, – зазначив Голова Держземагентства України Сергій Тимченко під час прес-конференції, яка відбулася в рамках всеукраїнської спільної наради Мін’юсту, Укрдержреєстру та Держземагентства України у Донецьку.
Очільник земельного відомства повідомив, що цього року кошти на інвентаризацію земель вже закладені у бюджет, а от що стосується закону, то ймовірніше, що він буде прийнятий Верховною Радою України у першому півріччі цього року, а також повідомив присутнім, що запровадження Національної кадастрової системи з початку року позитивно позначилося на сфері земельних відносин. Передусім це відобразилося на чергах і комфорті в обслуговуванні громадян.
Він також зауважив, що Проект розвитку земельного кадастру між Урядом України та Світовим банком дуже високо оцінено міжнародними експертами, що дає змогу починати переговори про надання нового кредиту для розбудови в країні Національної структури геопросторових даних на базі Державного земельного кадастру.
На запитання журналістів, чому в землевпорядних організаціях різняться розцінки на виготовлення проектної документації, Сергій Михайлович відповів, що їх диктує ринок, однак Держземагентство України неодноразово виступало з ініціативою щодо врегулювання цін на послуги, які надають суб’єкти господарювання населенню, адже якість розроблюваного матеріалу є дуже низькою, а ціни навпаки – високими.
– Саме тому ми виступили з ініціативою врегулювати це питання законом, який затвердив перехід від ліцензування до сертифікації, й отримали можливість позбавляти недобросовісних виконавців права на проведення таких робіт шляхом призупинення дії сертифіката мінімум на півроку. Для відновлення сертифіката особа, яка була його позбавлена, повинна здати екзамен у державному вищому навчальному закладі на профільність і тільки після цього його дія буде поновлена, – резюмував С. Тимченко.
У прес-конференції також взяли участь Міністр юстиції України Олександр Лавринович та Голова Державної реєстраційної служби України Дмитро Ворона.

 

 

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн