Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Архів новин

Показати з
по

МАПП: Від відкриття Земельного банку виграють фермери та малі й середні агропідприємства

 

МАПП - 26/03/2013:

 

З початком роботи Земельного банку аграрії зможуть отримувати кредити за ставками на 10-15% нижчими, ніж пропонують зараз комерційні банки. А від цього, насамперед, виграють фермери та малі й середні аграрні підприємства. Про це заявив директор Департаменту фінансово-кредитної політики та бухгалтерського обліку Міністерства аграрної політики та продовольства Баграт Ахіджанов.
Зараз понад сто банків України кредитують підприємства агропромислового комплексу, переважно на короткострокову перспективу на різних умовах та під різні відсотки. Проте вартість кредитів сьогодні залишається доволі високою. Так, процентні ставки, під які залучалися кредити у 2012 році, в середньому в Україні, склали 22-24% річних. Змінити ситуацію зможе Державний земельний банк.
«Поява ще одного гравця на полі аграрного кредитування, гадаю, нічого поганого не несе. Навпаки, з'явиться можливість залучати кредити під нижчі процентні ставки, від чого у виграшу залишаться не лише фермерські господарства, а й малі та середні підприємства агробізнесу», − зазначив директор Департаменту.
Баграт Ахіджанов також зауважив, що державна програма зі здешевлення кредитних ставок працює в Україні вже більше 10 років, проте комплексно питання не вирішує.
«Левова частка державних коштів йде на погашення кредитних ставок, які щороку зростають. Тому ми вирішили підтримати ідею започаткування Земельного банку, який би дав змогу аграріям одержувати кредити під ставки не більш як 10% річних», − зауважив фахівець.
На його думку, робота фінансової установи стане ефективнішою, якщо зосередиться на кредитуванні окремих галузей сільського господарства, наприклад, молочного скотарства, тощо. Окрім того, на переконання директора Департаменту, кредити необхідно надавати фермерам, які починають працювати та потребують фінансової допомоги.

 

МЗ: в такій установі не завадить мати постійних представників ГПУ, СБУ та МВС. Про всяк корупційний випадок...

 

 

Повернутися до переліку новин >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн