Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Архів новин

Показати з
по

"Назад у майбутнє": Уряд планує відродження зрошуваного землеробства

 

КМУ - 13/03/2013:

 

З виступу Прем"єр-міністра України Миколи Азарова 13 березня 2013 року:

"...Водночас хочу звернути увагу на проблему, яка уже виразно постала перед землеробством в Україні. Останніми роками спостерігається стійка тенденція збільшення середніх температур у цілому по Україні і особливо на Півдні. За попередніми оцінками метеорологів літо 2013 року теж буде спекотним.
Фактично, зернове виробництво поступово пересувається на північ. Тому, щоб не втратити наш хлібний Південь, ми повинні відновити на новому рівні систему зрошуваного землеробства. Систему, яка була розвинутою, охоплювала велику територію, але яку помилково, щоб не сказати навіть злочинно, покинули і фактично просто зруйнували за останні десятиліття.
В ухваленій Урядом Державній програмі активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки передбачено протягом найближчих двох років відновити зрошення на одному мільйоні гектарів на Херсонщині, Миколаївщині та, звичайно, Криму. У той час як на сьогодні зрошується тільки 400 тисяч гектарів. Отже, загальна площа зрошуваних земель у 2015 році повинна становити до 1,4 мільйона гектарів. Завдяки цьому валове виробництво сільгосппродукції на Півдні може зрости на 27 мільярдів доларів на рік.
Відповідно до Державної програми активізації розвитку економіки передбачено спрямувати 2 мільярда доларів під державні гарантії на відновлення та модернізацію системи зрошення на Півдні України. Нещодавно Президент України Віктор Янукович зазначив, що держава обов’язково підтримає програму відновлення зрошувальних систем на Херсонщині та Криму. Альтернативи інтенсивному зрошуваному землеробству на Півдні немає.
Тим більше, що ця програма стимулюватиме також розвиток промисловості: отримають замовлення виробники труб, компресорної техніки. Буде створено додатково тисячі нових робочих місць одразу в кількох галузях. А отже, це позитивно вплине на зростання рівня добробуту громадян України.
Збільшення обсягів виробництва зерна дозволить інтенсивно розвивати тваринництво. Це в першу чергу важливий фактор росту добробуту українських громадян. Нам вдалося подолати негативну тенденцію скорочення виробництва м’яса та збільшити його на 3,4%. Уже в 2012 році споживання м’яса і м’ясопродуктів збільшилось, за даними Мінекономрозвитку, на 1 кілограм
Завдяки зваженій державній підтримці вдалося наростити поголів’я худоби в усіх категоріях господарств. Щодо показників у тваринництві на початок року, то станом на останній місяць зими поголів’я великої рогатої худоби становило 4,7 мільйона голів, збільшившись на 4,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Також на 3,7% зросло поголів’я свиней, його налічувалося 7,5 мільйона голів. Однак найбільше зростання відбулося у птахівництві – на 7,8%, до 206,4 мільйона голів..."

 

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн