Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Як мораторій на 3 роки продовжили

 

ВРУ - 20/11/2012:

 

Стенограма пленарного засідання 20 листопада 2012 року

 

11:36:37

...Оголошується до розгляду проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо обігу земель сільськогосподарського призначення) (реєстраційний номер11315). Доповідач – голова Комітету Григорій… А, Бевзенко буде доповідати? Будь ласка, секретар комітету.

11:37:19
БЕВЗЕНКО В.Ф.
Шановний Володимире Михайловичу! Шановні народні депутати! Комітет розглянув підготовлений до другого читання законопроект про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо обігу земель сільськогосподарського призначення) (реєстраційний номер 11315). І зазначає, що при підготовці законопроекту до другого читання до комітету надійшло 12 пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи, з яких враховано – 5, відхилено – 7. Із відхилених поправок – це поправки, які стосуються терміну дії мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення.
Комітет пропонує встановити мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до моменту вступу в дію Закону України "Про обіг земель сільськогосподарського призначення".
Також слід зауважити, що доопрацьований до другого читання законопроект враховує зауваження Головного науково-експертного управління в частині зазначеного граничного терміну розробки проекту Закону "Про обіг земель сільськогосподарського призначення". Комітет пропонує Кабінету Міністрів України в 6-місячний термін розробити та внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.
Прошу підтримати даний законопроект у другому читанні та в цілому як закон. Дякую за увагу.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, по поправках ідемо.
2 поправка. Володимир Каплієнко, наполягаєте на ній? Мікрофон, будь ласка.

11:38:44
КАПЛІЄНКО В.В.
Я хочу сказати наступне, якщо моя правка не приймається, але правка пана Кармазіна щодо 2015 року не буде ставитися на голосування, то я не наполягаю на переголосуванні моєї поправки, 15-й рік цілком задовольняє.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Добре. Микола Томенко, третя поправка, мікрофон, будь ласка.

11:39:05
ТОМЕНКО М.В.
Шановні колеги, я хотів би вас звернуть увагу, оскільки йдеться про принципове питання, я б сказав, одне з найважливіших питань сьогоднішнього дня – про можливість зупинення земельної афери, яка так була розрекламована найближчим оточенням Президента, уже там к арту намалювали, які землі вони куплять і за скільки будуть купувати.
Значить, я хочу подякувати нашим громадянам тим людям, які розуміються, що ця афера могла призвести до непоправних наслідків, що під тиском наших громадян і парламентська більшість, я сподіваюсь, і комітет підтримав і наш підхід, і пропонує мораторій віднести до 1 січня 2015 року. Але від доповідача, від доповідача я не почув це. Я хотів би щоби... я не наполягаю на голосуванні моєї поправки, але хотів би, щоби доповідач підтвердив, що комітет підтримує позицію про те, що не раніше 1 січня 2015 року. Володимир Михайлович.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, дайте відповідь. Микола Томенко говорить про те, чи підтримує комітет позицію: не пізніше 1 січня 2015 року. Бевзенко, будь ласка.

БЕВЗЕНКО В.Ф. (Не чути).

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ну, не раніше, да? Не раніше 1 січня 2015 року.
Юрій Анатолійович, будь ласка, по 3 поправці. Питання було від Миколи Томенка, який сказав, що він не буде наполягати на своїй поправці, якщо комітет стоїть на позиції, що треба зберегти поправку Юрія Кармазіна: не раніше 1 січня 2015 року.

БЕВЗЕНКО В.Ф. Ну, комітет іменно так проголосував.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Одну хвилиночку, ми ж зараз по поправках будемо йти! Комітет підтримує цю позицію – така відповідь.
Будь ласка. Так Томенко не наполягає на поправці… Наполягаєте, да?
Я ставлю на голосування поправку 3-ю Миколи… Не наполягає? Ну, тоді знімаємо. Чому ж тоді…
Олег Ляшко, будь ласка.

11:41:43
ЛЯШКО О.В.
Олег Ляшко, Радикальна партія. Я хочу звернути увагу громадян України на законопроект, який зараз розглядається в другому читанні, який влада хоче прийняти в цілому. Це законопроект, який фактично відкриває дорогу продажу земель сільськогосподарського призначення. Я категоричний противник продажу землі, бо це, знаєте, це треба не мати зовсім ніякого розуму, щоб у третьому тисячолітті, коли боротьба йде за землю, за воду, за корисні копалини, брати продавати землю. Треба продавати не землю – треба врожай продавати. А наша влада сьогодні хоче продати землю, завтра селян продадуть, завтра нашим, українським, селянам не дадуть ходити по своїй рідній землі, корову не дадуть вигнати на пасовище, бо там будуть хазяйнувати якісь китайці.
Тому Радикальна партія проти продажу землі. Ми будемо голосувати проти цього законопроекту. І я вимагаю від Голови Верховної Ради взагалі зняти цей законопроект з розгляду як такий, що порушує статтю 5-у Конституції України, яка…

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні колеги! Одну хвилиночку! Якщо Верховна Рада не підтримає, тоді будемо знімати. Зараз, одну хвилиночку!
Михайло Чечетов, будь ласка.

11:43:08
ЧЕЧЕТОВ М.В.
Шановний Володимире Михайловичу, шановні народні депутати, прохання поставити на підтвердження поправку номер 4, народного депутата Кармазіна. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Да, будь ласка, 4 поправка, Юрія Кармазіна, будь ласка, мікрофон Кармазіна.

11:43:28
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Шановні народні депутати! 4-а, 7-а поправка – забороняється вносити права на земельну частку, пай до статутних капіталів господарських товариств до набрання чинності закону про обіг земель сільськогосподарського призначення, і я встановлюю і кажу вам, і комітет погодився, за що я дякую всім членам комітету, не раніше 1 січня 2015 року.
Перед засіданням мені сказали, що прийшла вказівка з Адміністрації Президента, що ці поправки треба знищити. Тобто й думку комітету нівелювати і все, відкрити продаж землі – ось що вони сьогодні хочуть. Тому я дякую членам комітету, що вони підтримали мене і ці законодавчі пропозиції. Тут в цьому законі тільки одна моя поправочка не врахована… і то я буду про неї говорити. Я прошу вас відстояти цю поправку, тобто… і відстояти продаж землі, щоб заборонити….

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, ще раз звертаю вашу увагу, що поправка номер 4 Юрія Кармазіна такого змісту: "Забороняється внесення права на земельну частку, пай до статутних капіталів господарських товариств до набрання чинності Закону про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2015 року". Ця поправка врахована комітетом.
Разом з тим, є наполягання поставити на голосування її для підтвердження. (Шум у залі) От Михайло Чечетов…(Шум у залі)
Так я сказав! Я вас прошу, не допомагайте мені працювати.
Народний депутат Михайло Чечетов вимагає. Юрій Анатолійович обґрунтував, чому він цю поправку вважає потрібною зберегти. Зараз має визначитися Верховна Рада.
Я ставлю на голосування поправку номер 4 для її підтвердження. Прошу голосувати.

11:45:43
За-104
Поправка не прийнята.
По фракціях? Будь ласка. Партія регіонів – 1, "БЮТ – "Батьківщина" – 28, "Наша Україна - Народна самооборона" – 9, комуністів – 23, Народна Партія – 20, "Реформи заради майбутнього" – 19, позафракційні – 4.
Таким чином ця поправка не враховується. І відповідно не враховується тоді поправка 7 і 10. Правильно, Юрій Анатолійович? Да.
Каплієнко, будь ласка, тоді ваша поправка.

11:46:19
КАПЛІЄНКО В.В.
Дякую, Володимире Михайловичу. Шановні колеги, виходячи з того, що не приймаються поправки, які були запропоновані паном Кармазіним, я від імені депутатської групи "Заради майбутнього" наполягаю на тому, щоб поправку номер 5, яка звучить так, що до набрання чинності Законом "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", але не раніше 1 січня ...... року, не допускається. Мова йде про те, щоб поставити заборону на будь-яке відчуження земель сільськогосподарського призначення до 2014-го року. Прошу поставити на голосування.
І також звертаю вашу увагу, шановні колеги, виходячи з того, що сьогодні відбувається у залі, саме цим законопроектом є можливість чітко відкриття ринку землі саме з 1 січня 2013 року. Подумайте над тими пальцями, які будуть нажимати на кнопки або не будуть нажимати, бо ми будемо голосувати проти власної держави. Будь ласка, поставте на голосування мою поправку.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, прошу уваги, Ставиться на голосування поправка номер 5 Володимира Каплієнка. Дата: не раніше 1 січня 2014 року. Прошу, голосуйте, будь ласка.

11:47:41
За-84
Рішення не прийнято.
Всі поправки ми розглянули. Яка? Одну хвилинку. Микола Томенко. Одну хвилинку, 6 поправка. Дійдем зараз.
Микола Томенко, 6 поправка.

11:47:57
ТОМЕНКО М.В.
Шановні колеги, тут один класик, якого я називаю українським афористом, не аферистом, я перепрошую, а афористом – це ті, які афористично висловлюються, сказав, що вони розводять котят. Так от сьогодні вони розвели котят з Партії регіонів. Їхній комітет, який очолює один із чільних представників партії регіонів, зайняв нормальну позицію і запропонував мораторій перенести на 1 січня 2015 року, а ті, що вже порахували, скільки буде землі продано і кому. Сьогодні поставили на підтвердження і провалили позицію регіонального комітету. Бо їм земля треба! Не народ, не держава, а землю їм треба по 100 доларів за гектар. Тому я наполягаю на голосуванні за мою поправку про продовження мораторію до 1 січня 2016 року.
І ще раз хочу сказати про те, що, друзі, ви втягуєте Україну в громадянську війну. Це погано закінчиться. Ви хочете не тільки податки брати із народу, а ще хочете безплатно землю забрати. Це так спокійно не пройде! Щоб ви розуміли.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Поправка номер 6 Миколи Томенко, мова йде про продовження мораторію до 1 січня 2016 року. Да. Я ставлю на голосування, на голосування цю поправку.

11:49:36
За-98
Поправка не прийнята.
Ну, всі інші поправки ми тоді. Ну, 8-а, ми ж її голосували. Ну, Володимире Каплієнко, будь ласка, ми ж голосували її.

11:49:51
КАПЛІЄНКО В.В.
Володимире Михайловичу, ми голосували 5 поправку мою. А 8-а звучить приблизно наступним образом. Вона вносить до пункту 15 зміни. Яка звучить приблизно так. Що купівля, продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток, паїв, визначених підпунктами а) і б), (а це мова йде про продаж державної та комунальної землі, а також зміну цільового призначення), запроваджується за умови набрання чинності цим Законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше, ніж 1 січня 2013 року. Я прошу поставити цю правку на голосування.
Тому що, якщо ми цього не зробимо, то це остання правка, яка стоїть на перепоні відкриття ринку землі. Я дуже прошу зал, схаменіться, проголосуйте за таку поправку! Дайте відтермінувати, скажімо так, відкриття ринку землі. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка номер 8. Володимир Каплієнко обґрунтував її. Прошу, голосуйте.

11:51:03
За-95
Поправка не підтримана.
Так, 9 поправка. Микола Томенко, наполягаєте на ній? Мікрофон, будь ласка.

11:51:11
ТОМЕНКО М.В.
Шановні колеги, я так розумію, що тактика влади буде зараз наступною. Оскільки будуть провалені всі наші поправки про продовження мораторію, буде залишена редакція першого читання. Хочу, щоб всі зрозуміли, що таке редакція першого читання. Це означає до 1 січня внести Закон "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", в лютому, умовно кажучи, проголосувати і з 1 березня максимально, чи з 1 квітня, от з 1 квітня ще краще, отак посміятися над українським народом і українськими селянами - з 1 квітня 2013 року запустити маховик продажу землі.
Я просто ще раз хочу сказати, щоб в нікого не було ілюзій. Сьогоднішній випадок стосовно того, що клерки з Адміністрації Президента і ті люди, які сьогодні називаються сім'єю, сьогодні вони абсолютно впевнено керують цією країною і парламентом в тому числі. Ще раз наголошу, комітет прийняв виважене рішення – мораторій до 1 січня 2015 року. Тому я хочу, щоб знали всі, сьогодні ті, хто проголосує за закон в першому читанні – це люди, які голосують проти українського села, проти України.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я ставлю на голосування поправку номер 9, автор – Микола Томенко.

11:52:41
За-69
Рішення не прийнято.
Мікрофон Михайла Чечетова, будь ласка.

11:52:50
ЧЕЧЕТОВ М.В.
Шановний Володимире Михайловичу, шановні народні депутати, прохання поставити на підтвердження поправку 11. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зараз ми розглядаємо поки що 10 поправку. Ми не зняли. Ми зняли там її, поправку, тут вона залишається. Я вас прошу, ви подивіться, вам доповідач доповідає, що зараз розглядається 10 поправка. (Шум у залі)
Голова комітету сказав. Автори наполягають на цих поправках, нічого не знімається. Будь ласка, Чечетов. Потім – Кармазін.

11:53:49
ЧЕЧЕТОВ М.В.
Уважаемый Владимир Михайлович, поскольку, когда снималась 4 поправка, вы сказали, что автоматически снимается и 7-я и поправка 10. А теперь говорите, что они не снимаются. Тогда поставим на переголосование и 7 поправку, и 10-ю на підтвердження.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Питання в тому, що коли я сказав, що знімається, автори поправок не погодилися. Але якщо вони не погодилися, вони мають право висловитися. Будь ласка, Юрій Анатолійович по 7 поправці.

11:54:18
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Шановний Володимире Михайловичу, мені дуже прикро, що зараз збурюється ситуація в сесійній залі, збурюється ситуація в суспільстві. Я думаю, що без вил, Олеже Ляшко, ти з вилами приходь і селян веди сюди! Бо зараз Чечетов продає нашу землю. Просто так забирає.
Тому, Михайло Васильович Чечетов, вам має бути соромно на всі віка, ви розумієте? Ваше прізвище запам'ятають, як запам'ятали диктаторів кровавих, як запам'ятали Пол Потів, Чаушеску, і вас посадять на вила за те, що ви пропонуєте!
Ми пропонуємо відтермінувати. І я категорично заперечує проти того. І підкреслюю, кожне прізвище, яке проголосує зараз "за" – це люди, які проти України. Тому емігруйте. Ви вже накупили всього за кордоном, емігруйте туди. Там вам місце.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, прошу уваги! Ставиться на голосування 7 поправка. Прошу голосувати. Прошу голосувати. 7 поправка. Прошу голосувати.

11:55:47
За-93
Поправку не прийнято.
Тепер Михайло Чечетов, мікрофон, будь ласка.

11:55:54
ЧЕЧЕТОВ М.В.
Шановний Володимире Михайловичу! Шановні народні депутати! Я також пропоную поставити на підтвердження поправку номер 10 народного депутата Кармазіна. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Юрій Анатолійович, будь ласка, ваша позиція. Кармазін Юрій Анатолійович.

11:56:09
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Шановні народні депутати! Цей закон знімає мораторій на землю. Давайте все побачимо. Зараз Михайло Васильович показав, що король-то голий: у короля нічого немає. У вас навіть для вашої "королевской рати" 24 мільярди сьогодні не вистачило для державних службовців, ви пропонуєте це забрати! Ви пропонуєте сьогодні обкласти кожного, хто зберіг від знецінення гривню, обкласти шістнадцятивідсотковим податком, 15 плюс 1 відсоток. Ви пропонуєте і зараз переорієнтувати закон із Закону "Про ринок земель" на Закон "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", яке пропонує часу кілька років, ви пропонуєте це зробити зараз. Тому підтримуючи ідею продовження мораторію на відчуження земель. Разом вважаю за доцільне висловити сумніви щодо і юридичного складу, наявність якого є необхідною умовою припинення дії мораторію на відчуження земель сільгосппризначення лише юридичним фактом прийняття Закону "Про обіг земель".

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, прошу уваги! Ставиться на голосування поправка номер 10 Юрія Кармазіна для її підтвердження. Прошу голосувати.

11:57:41
За-91
Поправка не підтримана.
Одну хвилиночку! Будь ласка, Олег ляшко. Потім – Михайло Чечетов.

11:57:53
ЛЯШКО О.В.
Олег Ляшко, Радикальна партія.
Шановний Володимире Михайловичу, я звертаюся до вас як до головуючого на пленарному засіданні. Всі громадяни України, які зараз бачать трансляцію, бачать, що одна людина бігає голосує за десятьох. Сьогодні і зараз розглядається епохальний закон для майбутнього України. Я прошу вас дати доручення заблокувати картки відсутніх народних депутатів, що у нас не було так як завжди, що 50 чоловік вирішують долю України.
І я хочу звернутись до українських громадян. Шановні співгромадяни, зараз у Верховній Раді, антиукраїнській Верховній Раді, відбувається злочин. Хочуть украсти вашу землю, хочуть позбавити майбутнього нашої країни, хочуть задарма відібрати "золоту курку, яка несе платинові яйця".
Тому я попереджаю регіоналів, владу і так далі. Якщо ви, паразити, приймете цей закон, ми винесемо вас на вилах і мало вам тут не покажеться! Я вас попередив і мільйони українських громадян!

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Михайло Чечетов, потім Іван Кириленко.

11:59:05
ЧЕЧЕТОВ М.В.
Уважаемый Владимир Михайлович, митинг мы заканчиваем, по процедуре дальше. Прохання 11 поправку поставити також на підтвердження. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. 11 поправка врахована, на вимогу народного депутата, я ставлю її на голосування для підтвердження. Прошу голосувати.

11:59:40
За-86
Поправку не підтримано.
12 поправка. Юрій Кармазін, будь ласка.

11:59:50
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Шановні народні депутати, шановні громадяни України, ви всі бачите, що відбувається. Комітет підготував правильний виважений закон, в тому числі, і доповідач, який належить до Партії регіонів, але який має честь, має совість. Він також запропонував цю поправку 11, яку зараз відкинули, де було доручення уряду підготувати закон.
Моя поправка стосувалась і моя відхилена тільки в зв'язку з тим, що попередня 11 врахована. Так, чи ні? Правильно я звертаюсь до представника комітету? Саме через це, якщо не врахована поправка Бевзенка, завалена, тоді треба враховувати мою поправку. Вона звучить так: "Розділ ІІ в Прикінцевих положеннях після частини першої доповнити новою частиною: "Кабінету міністрів, до 1 січня 2015 розробити та внести на розгляд Верховної Ради проект Закону про обіг земель сільськогосподарського призначення. Без закону ви нічого зробити не зможете. А вам я раджу зараз…

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні народні депутати, ставиться на голосування поправка 12, автор Юрій Кармазін, він її щойно обґрунтував.

12:01:18
За-96
Рішення не прийнято.
По фракціях. Будь ласка. Партія регіонів – 0, "БЮТ – "Батьківщина" – 27, Наша Україна – Народна самооборона" – 12, комуністів – 25, Народна Партія – 8, "Реформи заради майбутнього" – 19, позафракційні – 5.
Шановні колеги, перед тим, як поставити на голосування, після того я оголошу перерву, якщо фракції мають по одній хвилині висловитися з цього приводу. Будь ласка. Іван Кириленко. Потім Каплієнко.

12:01:46
КИРИЛЕНКО І.Г.
Шановний Володимир Михайловичу, шановні колеги, перед тим, як відбудеться це доленосне голосування, мабуть саме головне в цьому залі, в цьому скликанні, вдумайтесь в такі речі, які ще не звучали в цьому залі. За останні 10 років з площі планети зникло мільярд гектарів сільськогосподарських земель. Було три, зараз залишилося півтора, ще через п'ять років залишиться один мільярд гектарів. Не торгують зараз землею у світі, це божевілля, люди добрі. Мільярд людей вже голодує, мільярд на підході.
Не забудьте ще за одне, це торгівля не землею, нагрузив "Камаз" і повіз 10 тонн якомусь крутелику на дачу, це торгівля наділами, це торгівля територією, територією суверенної держави. Ви сьогодні радуєтесь іноземним інвестиціям, сільське господарство кільком мільярдам. А ви хіба не знаєте за те, що слід за інвестиціями їдуть інвестори? А інвестори це громадяни інших держав, а ви не збираєтесь іноземцям продавати. А інвестиції, закон про інвестиції?
Шановні друзі, схаменіться, збережіть Україну, збережіть…

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте. Будь ласка, 30 секунд.

12:03:01
КИРИЛЕНКО І.Г.
Шановні друзі, земля це те, що нам дісталося від попередніх поколінь, які кров проливали за цю країну, за цю землю. І мало того, цю землю ми взяли в борг у нащадків, хто нам дав право так розпоряджатися як ви сьогодні збираєтесь проголосувати? Схаменіться, зупиніть це божевілля…

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Володимир Каплієнко, будь ласка. Потім Катерина Самойлик.

12:03:24
КАПЛІЄНКО В.В.
Дякую Володимир Михайлович. Від імені депутатської групи "Реформи заради майбутнього" я хотів би висловити наступне.
Перше. Подібний законопроект, який зараз буде голосуватися, це зрада державним інтересам України.
Друге. Якщо цей законопроект буде прийнятий, цього наступні покоління нам не простять. Молодь не вибачить нас ніколи, тому що, якщо ми втратимо самий головний ресурс, який залишився ще в незнедоленій Україні, держава якої відвернулась від виконання своїх функцій щодо державного замовлення, державного виробництва, державного ціноутворення, єдине, що залишилося – це земля, якщо ми від цього відійдемо, то на порядку денному стоїть наступне: в який спосіб ми будемо забезпечувати харчову безпеку України, в якій спосіб ми будемо забезпечувати територіальну безпеку України, і в який спосіб ми взагалі будемо пілкуватися про майбутнє українців, які не будуть мати навіть точки опори на землю, яка до сьогоднішнього дня належить ще Україні? Якщо відкриється ринок землі, то через рік української землі ми з вами не побачимо, голосувати за такі законопроекти не можна.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Катерина Самойлик. Потім Іван Заєць.

12:04:34
САМОЙЛИК К.С.
Фракцію Комуністичної партії України постійно напротязі перебування у Верховній Раді України вносить законопроекти і просила вас підтримати щодо мораторію на продаж землі.
Я не пам’ятаю жодного кандидата в народні депутати, я не пам’ятаю жодної політичної сили, яка б говорила про те, що я йду до Верховної Ради України, щоб продавати землю. Що ми зробимо, Володимир Михайлович, Чаплинський район Херсонської області, 24,5 тисячі гектар землі в оренді в руках іноземців, дев'ять років не засівають, жодної копійки людям не дають. Така ж ситуація в Каланчацькому, Скадовському, Голо-Пристанському районі, схаменіться! Чиї ви діти?

ГОЛОВУЮЧИЙ. Іван Заєць, будь ласка, одна хвилина.

12:05:52
ЗАЄЦЬ І.О.
Іван Заєць, Українська Народна партія. Шановні народні депутати! Цим законом Партія регіонів, фактично відкриває можливість купувати українську землю будь-кому і будь-коли. Тут нас переконували в тому, що в Україні буде застосовуватися європейська модель ринку, а насправді ми бачимо, що це буде звичайний базар. Хто має гроші, незалежно від того чи це громадянин України чи це людина із закордону, вона буде купувати українську землю. Зрозуміло, що в час, коли природній капітал лімітує розвиток людської цивілізації от так бездумно запроваджувати ринок землі, це означає руйнувати українську державу, це означає підтинати корінь української традиції, українського звичаю, це врешті-решт перекреслює майбутнє української нації.
Тому ми маємо приклад не тільки простого якогось економічного рішення, це рішення геополітичне на знищення української держави і української нації. Тому за цей законопроект голосувати не можна в жодному випадку.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Депутати, обговорення питання завершено. Воно справді складне й емоційне. Я так зрозумів, що у нас на превеликий жаль, консенсусу немає. Коли у нас при владі, то пишуть: " треба таке рішення прийняти", коли влади немає пишуть, що не прийняти. Ми мабуть в сесійній залі, мабуть, ви повинні були б домовитись і прийняти таке зважене рішення. А хто там піднімає руку?
Павло Сулковський, одну хвилину ще від фракції не було виступу. Будь ласка.

12:07:34
СУЛКОВСЬКИЙ П.Г.
Дякую. Іван Григорович Кириленко, значить, людина дійсно, багато пропрацювала в сільському господарстві в житті і так далі. Скажіть, будь ласка, і інші колеги, я також проти Іване Григоровичу продажу так несправедливо земель особливо сільськогосподарського призначення. Але, скажіть, будь ласка, 20 років ми нічого не зробили для того, щоб навести лад на нашій найродючішій землі в України, що задовольняє той бардак всіх інших тут в цьому залі, що робиться двадцять років, а що сьогодні повним ходом працює тіньовий ринок. Ну, треба тут щось робити? Так, чесно положа руку на серце і сказати: що за двадцять років не дурять селян? Да вже так як дурять сьогодні, двадцять років, то вже так ніколи, мабуть, ніхто не буде дурити. Зрозуміло, що тут треба щось, шановні, робити. І просто так вперто казати, що... (Шум у залі)

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні колеги....

КАРМАЗІН Ю.А. Репліка Кириленка.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, репліка Кириленка. І прошу всіх заспокоїтись.

12:08:48
КИРИЛЕНКО І.Г.
Шановний Володимире Михайловичу, шановні колеги, ми не просто проти, у нас єсть своя чітка пропозиція в цьому відношенні, щоб зберегти територіальну цілісність України, щоб зберегти цю землю для нащадків, вони розпорядяться нею краще ніж ми, ми пропонуємо: да, бути ринку землі, але один покупець – тільки держава, тільки органи місцевого самоврядування викупляють поступово, не педалюючи питання в тих, хто хоче продати, селян. Робимо прозорий ринок, а потім на конкурсних засадах цю землю передаємо в довготермінову оренду ефективному власнику на 50 років і робимо заставу права оренди для того, щоб була капіталізація землі. Чітка пропозиція: зберігається територіальна цілісність, зберігається земля українського народу, по-іншому працює місцеве самоврядування, зовсім інший агарний бізнес, він спокійно плануватиме своє майбутнє, не натри, п'ять років як зараз, а на 50. Ось наша пропозиція, так роблять люди в усьому світі. (Оплески)

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні... будь ласка, Олександр Єфремов.

12:09:56
ЄФРЕМОВ О.С.
Уважаемые коллеги! А я думаю, у нас расхождения в этом вопросе нет, Иван Григорьевич. Мы тоже за то, чтобы государство… государство имело возможность купить землю, которая в свое время была распаевана и вы как бывший министр лучше меня знаете, что из 28-и миллионов земли, которые подлежали распаевке, только 17 миллионов на сегодняшний день гектар подтверждается реальными договорами. А где остальная земля? Так, может быть, дать возможность, чтобы государство могло эту землю назад… назад приобрести у людей, которые ее не используются. Для этого мы должны выработать соответствующий механизм. Потому что мы говорим, о чем угодно, но мы не говорим о том, как навести порядок в этом вопросе. Я призвал бы наших коллег от эмоциональной содержащей перейти к рациональной - и в конечном итоге предложить вариант по данному вопросу. Спасибо.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, це вже обговорення завершено. Я прошу, Іван Олександрович! Я знаю, що ви прийшли на роботу щойно, я все розумію. Ну, заспокойтесь!
Шановні колеги, питання в тому, що викликає у всіх занепокоєння той факт, що знімаються практично бар'єри і залишиться один бар'єр до ринку землі – це прийняття Закону про обіг земель сільськогосподарського призначення. А перед цим існувало ще декілька бар'єрів.
На превеликий жаль, ми в процесі дискусії не вийшли на прийнятне якесь і зрозуміле рішення: якщо ринок – як ми його розуміємо? А те, що тіньовий ринок існує, то існує.
І тому я хочу вам сказати, шановні колеги, це відповідальність і нинішньої Верховної Ради, яка завершує свою каденцію, і майбутньої, очевидно. Поки ми не проведемо нормальне обговорення, не приймемо зрозуміле рішення, люди землю втратять. Ну, це звісно. А ми будемо тут от займатись тим, що з'ясовувати стосунки.
Тому я просив би, щоб зараз дуже зважено приймали рішення. Я ставлю на голосування пропозицію комітету: про прийняття в другому читанні і в цілому як закон проекту Закону про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо обігу земель сільськогосподарського призначення) (реєстраційний номер 11315). Кожен голосуйте за себе.

12:12:27
За-184
Рішення не прийнято.
По фракціях, будь ласка. Партія регіонів – 160, "БЮТ-"Батьківщина" – 0, "Наша Україна - Народна самооборона" – 2, комуністів – 0, Народна Партія – 12, "Реформи заради майбутнього" – 0, "Позафракційні" – 10.
Оголошується перерва до 12 годин 45 хвилин.

...

16:31:49
КАЛЕТНІК Г.М.
Шановний Володимир Михайлович, Адаме Івановичу, шановні колеги! З метою уточнення формулювань змін, що вносяться в Закон України - Земельний кодекс, які обговорені із авторами поправок, прошу повернутися до розгляду законопроекту 11315 і підтримати пролонгацію мораторію на продаж землі до 2016 року.
Прошу поставити на голосування цю пропозицію.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, хто буде з цього приводу? Я Івану Кириленку просто слово хотів дати. Івану Кириленку… (Шум у залі)

КАЛЕТНІК Г.М. Володимире Михайловичу, прошу поставити на голосування.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Пропозиція такого змісту: повернутися до розгляду цього закону про те, щоб у ньому передбачити мораторій на ринок землі до 1 січня 2016 року.
Влаштовує така пропозиція? Микола Томенко, будь ласка.

16:33:31
ТОМЕНКО М.В.
Шановні колеги, ми готові повернутися до розгляду даного законопроекту і проголосувати за умови, якщо буде врахована тут не одна поправка, а ця поправка, яка складається з трьох частин, оскільки вона чітко передбачає не двотлумачення, а чітке розуміння про те, що не просто мораторій до 1 січня 2016 року, а вона складається з першої частини, де: до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2016 року забороняється внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств.
Друга складова. До набрання чинності Законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2016 року.
І, відповідно, третя складова цієї позиції…

ГОЛОВУЮЧИЙ. Мікрофон, будь ласка.

16:34:40
ТОМЕНКО М.В.
І третя позиція. Так само тут є повтор в абзаці другому підпункту "б": "не раніше 1 січня 2016 року". Отже, тут тричі згадується "не раніше 2016 року". Але найпринциповіше, що ми привʹязуємо це до дати, а не до Закону "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", як я сформулював у цій поправці.
За таких умов наша фракція буде голосувати за закон.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, саме це і запропонував Григорій Калетнік, щоб наскрізно у тексті було вказано те, що говорив Микола Томенко, там три позиції: "не раніше 1 січня 2016 року".

КАЛЕТНІК Г.М. Я, Володимире Михайловичу, для стенограми хочу назвати поправки. Це потрібно проголосувати, підтримати поправку номер 2 Каплієнка і 1 січня 2014-го проголосувати: 1 січня 2016-го", раз.
Томенка повторюється таким чином 3 поправка, вона тоді получається врахованою.
Потім 5-та Каплієнка: до набрання чинності Закону "Про обіг земель" – до 1 січня 2014-го голосуємо – до 2016-го.
Томенка 6 поправка голосується у повному обсязі.
8-ма Каплієнка. Обовʹязково треба проголосувати, де до 1 січня 2013-го до 2016 року, бо вона говорить ще про один пункт Земельного кодексу.
І врешті Бевзенка потрібно проголосувати, щоб Кабінет Міністрів підготував такий законопроект і вніс до Верховної Ради. Дякую.
Це для стенограми. Таким чином воно у повному обсязі.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, те, що пропонувалося у цьому законі у правій стороні, ми скрізь пишемо: "не раніше 1 січня 2016 року".
І у Прикінцевих положеннях додаємо доручення Кабінету Міністрів України підготувати відповідний проект закону. Правильно?

КАЛЕТНІК Г.М. Да, саме так.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Така пропозиція: суцільно по всьому тексту. З врахуванням цієї пропозиції я ставлю на голосування про повернення до розгляду цього питання, до розгляду саме в такій редакції, яку ми щойно обговорили. Прошу голосувати.

16:37:30
За-264
Рішення прийнято.
Тепер ставлю на голосування, шановні колеги, ми повернулися про прийняття закону, в якому чітко буде у всіх позиціях зафіксовано – не раніше 1 січня 2016 року. І в прикінцевих положеннях міститься доручення Кабінету Міністрів України розробити та подати на розгляд Верховної Ради України проект Закону про обіг земель сільськогосподарського призначення. Немає заперечень?
Я ставлю на голосування пропозицію про схвалення цього проекту в цілому як закон в редакції, про яку я щойно вам сказав. 1 січня 2016 року, з дорученням Кабінету Міністрів опрацювати відповідний проект закону і подати до Верховної Ради. Прошу голосувати.

16:38:35
За-269
Закон прийнято, дякую.
Шановні колеги! Це ще раз показали, що ми все-таки можемо знаходити компроміс і приймати відповідне рішення.

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн