Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Вітання на перспективу

 

Президент України Віктор Янукович - 15/11/2012:

 

Шановні учасники зібрання!

Для нашої країни, відомої у світі своїми давніми аграрними традиціями, День працівника сільського господарства - насправді загальнодержавне свято.

Рівень розвитку українського аграрного виробничого сектору визначає продовольчу безпеку країни, суттєво впливає на сталий розвиток економіки, формує експортний потенціал України.

Одними з наших ключових конкурентних переваг у глобальному світі є сприятливі кліматично-природні умови для сільського господарства, географічне розташування, природні та людські ресурси сільського господарства.

Значний аграрний потенціал України також визначається природною родючістю нашої землі, що є однією з найкращих у світі.

Наша держава довела, що є одним із найпотужніших гравців на світовому ринку продовольства.

Сьогодні ми вітаємо з успішним завершенням сільськогосподарського року 15 мільйонів наших співвітчизників, доля яких пов'язана з аграрним виробництвом. Ми можемо підвести підсумки і визначити сьогодні з вами плани на майбутнє.

Цьогорічні природні та економічні труднощі не стали на заваді українському селянину, його щоденній копіткій праці.

Розмір цьогорічного врожаю, незважаючи на складні погодні умови, прогнозується на рівні близько 46 млн тонн зерна, що стане третім результатом за роки незалежності.

Найбільш вагомий внесок в український коровай забезпечили господарства Вінницької, Київської, Черкаської та Полтавської областей, які отримали понад 3 млн тонн зерна.

Покращується ситуація у тваринництві: збільшилося виробництво молока і м'яса.

Вперше за останні роки спостерігається приріст поголів’я великої рогатої худоби.

Такі суттєві результати досягнуті, передусім, завдяки вашому високопрофесійному, відповідальному і творчому підходу до справи.

Результати вашої праці гідно оцінюються й міжнародною спільнотою.

Україна, за висновками міжнародних експертів, є одною з п’яти країн, що мають можливості для рішучого прориву в розвитку агропромислового комплексу.

Передбачається, що обсяги виробництва у вітчизняному аграрному секторі у найближчі десять років зростуть близько 30%.

Але щоб перетворити ці прогнози на реальність, необхідно вирішити низку складних проблем, що накопичилися у вітчизняному сільському господарстві.

Ми повинні сформувати конкурентоспроможний агропромисловий комплекс, який дозволить Україні посісти провідні місця на світових продовольчих ринках та гідно відповісти на глобальні виклики сьогодення.

Світовий ринок продовольства дає позитивні сигнали. З 1990 року обсяг світового імпорту основних видів продукції тваринництва подвоївся.

Сьогодні населення світу перевищує 7 млрд осіб, а до 2042 року воно може зрости до 9 млрд. Наслідком цього стане розширення попиту на продовольство щонайменше на третину.

Це - історичний шанс для України, і ми повинні використати його, щоб зайняти провідне місце на ринку продовольства.

Невід’ємною умовою для цього є реалізація комплексної реформи в аграрному секторі. За останні два роки нам вдалося досягти значних результатів на цьому напрямі.

Зокрема, прийнятий Закон «Про Державний земельний кадастр». Ним вперше на законодавчому рівні визначено основні засади функціонування єдиної системи вичерпної інформації про землі, їх призначення, властивості, оцінку та належність.

Створений Державний земельний банк, визначені його правовий статус та статутний капітал.

Врегульоване питання розмежування земель державної та комунальної власності, спрощено процедуру встановлення меж населених пунктів та реєстрації і посвідчення прав власності на землю.

Вже найближчим часом необхідно зосередити зусилля на подальшому законодавчому унормуванні відносин у земельній сфері та розбудові системи електронного кадастру.

В ході цієї роботи слід завжди пам’ятати, що земля - це не тільки найдорожчий ресурс країни, а й тісно пов’язані з нею людські долі нинішнього і майбутніх поколінь.

Тому під час вирішення питань, пов’язаних із землями сільськогосподарського призначення, важливо максимально задіяти механізми громадського обговорення, ретельно вивчити досвід інших країн, що вже пройшли цим шляхом. І я хочу вас запевнити в тому, що ми жодного кроку не зробимо, поки не почуємо від людей бажання йти тим шляхом. Тобто поглиблювати відносини в земельній сфері. Будь-які розмови на цю тему - вони завжди будуть закінчуватися громадськими обговореннями і рішеннями громад. Ви про це повинні знати.

Маємо зробити все, щоб подальша земельна реформа захищала насамперед інтереси селян, не допускала їх обезземелення, сприяла реалізації їх прав, припинила схеми тіньової приватизації сільгоспземель.

У найближчій перспективі планується розробка двох важливих документів.

Йдеться про Стратегію розвитку аграрного сектору економіки на період до 2020 року та Стратегію сталого розвитку сільських територій, яка б органічно доповнила першу і базувалася б на європейських підходах.

Не менш важливим питанням є вдосконалення механізмів державної підтримки. Вони не повинні стимулювати безгосподарність.

Дотування збиткових підприємств створює умови для їх деградації.

Необхідно переорієнтувати систему дотацій таким чином, щоб стимулювати у першу чергу тих, хто використовує її максимально ефективно, тих, хто випускає якісну продукцію.

Безповоротна фінансова підтримка має здійснюватися виключно з метою технологічного переоснащення підприємств. Зокрема, для впровадження екологічно безпечних, ресурсо- та енергозберігаючих технологій.

Слід розуміти, що повністю вирішити це питання за рахунок коштів Державного бюджету неможливо.

Уряду і місцевій владі слід приділяти більше уваги залученню приватного інвестиційного капіталу, в тому числі з-за кордону, для реалізації інноваційних проектів в аграрній сфері.

Ще одне важливе завдання для влади - забезпечити повноцінне використання всіх дозволених Світовою організацією торгівлі інструментів захисту внутрішнього ринку від імпорту низькоякісної сільськогосподарської продукції.

Докорінна модернізація вітчизняного аграрного виробництва вимагає максимальної реалізації потужного потенціалу сільськогосподарського машинобудування України.

Рішучі кроки з боку держави, з боку влади також потрібні в напрямі просування вітчизняної агропродукції, особливо зерна, на нові світові ринки.

З цією ж метою необхідно значно посилити активність України в роботі міжнародних організацій, що регулюють світові ринки сільськогосподарської продукції.

Слід якомога ширше застосувати механізми заохочення соціальної відповідальності аграрного бізнесу.

Зокрема, доцільно було б вивчити можливість збільшення плати за користування землею, щоб розширити фінансові можливості місцевого самоврядування для розвитку сільських територій.

Поряд зі зміцненням фермерства та крупнотоварного приватного виробництва необхідно зробити все необхідне для розвитку нового кооперативного руху на селі. Він має стати важливим елементом структурної перебудови сільського господарства.

Шановні учасники урочистого зібрання!

На завершення виступу хочу ще раз привітати вас, трудівників села з професійним святом!

Впевнений, що неухильне впровадження державної політики реформування вітчизняного сільськогосподарського виробництва вже найближчим часом дозволить отримати серйозні результати у розвитку сільських території, аграрного виробництва і найголовніше - покращання рівня життя українських селян.

Зі святом вас, дорогі друзі! Бажаю вам і вашим родинам сімейного затишку, щастя, благополуччя та доброго здоров’я!

Дякую за увагу!

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн