Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Новини земельних відносин у регіонах

 

КМУ з посиланням на ДАЗРУ:

 

Кіровоградщина:

 

 20/09/2012:

Місцеві бюджети Кіровоградщини отримали понад 160 млн. грн. плати за землю. З початку року до місцевих бюджетів Кіровоградської області надійшло близько 160,4 млн. грн. плати за землю, що на 65,5 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період у 2011 році. В тому числі, бюджети області протягом січня-серпня цього року поповнились на 134,5 млн. грн. орендної плати та 25,9 млн. грн. сплати земельного податку. В цілому план надходжень плати за землю станом на вересень по області виконано на 128,6%. Чернігівські селяни додатково отримають 140 млн. грн.


13/09/2012:

За результатами аукціонів з продажу права оренди земельних ділянок, проведених у Кіровоградській області, з початку року бюджети поповнились на 8,5 млн. гривень. Зокрема до Державногобюджету надійшло 0,8 млн. гривень. Загалом з початку року у Кіровоградській області проведено 76 аукціонів з продажу права оренди 204 земельних ділянок загальною площею 3293,6 га з ціною продажу річної оренди 12,5 млн. грн. та 2 аукціони з продажу права власності 2 земельних ділянок площею 19,93 га, ціна продажу яких становить 5,1 млн. гривень. Крім того, підготовлено до продажу та продано 40 земельних ділянок несільськогосподарського призначення, на яких розташовані об’єкти нерухомості, загальною площею 10,6 га на суму 3,5 млн. гривень.

 

Чернігівщина:


17/09/2012, КМУ з посиланням на Чернігівську ОДА:

Цього року селяни Чернігівщини, які здають в оренду свої земельні паї, отримають на 139,7 мільйона гривень орендної плати більше, ніж торік. Про це повідомили у прес-службі головного управління агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації. Згідно з договорами оренди земельних часток (паїв) селяни області цього року отримають від сільгосппідприємств-орендарів понад 357 мільйонів гривень. Торік їм сплатили понад 217 мільйонів гривень. Збільшення виплат відбувається за рахунок підняття розміру орендної плати в середньому по області з 3,5% до 3,9% від вартості орендованої землі [МЗ: а індексація нормативної оцінкі ріллі?!]. Наразі селяни вже отримали за свої паї близько 250 мільйонів гривень (70%), решта орендної плати за 2012-й рік має надійти у поточному році. "Сьогодні у середньому по області за свій пай власник землі отримує більше, ніж півтори тисячі гривень на рік, а ще декілька років тому це було значно менше тисячі, - повідомив начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Максак. - Наразі в окремих районах з високим балом землі та потужними сільгосппідприємствами орендна плата сягає двох і навіть трьох тисяч гривень на рік. Є підприємства, що платять селянам по 4-5, а то і 6-7 відсотків від вартості землі, що вдвічі вище ніж у середньому по області. Наше завдання - постійно працювати з орендаторами землі над збільшенням розміру орендної плати і через цей механізм сприяти підняттю соціальних стандартів на селі". Сьогодні в Чернігівській області власниками земельних паїв є майже 340 тисяч громадян, середній пай дорівнює 4,1 умовного гектара. Паї виплачуються грішми, зерном та іншою продукцією і послугами.

 

Запоріжжя:

 

14/09/2012:

У цьому році в Запорізькій області від продажу земельних ділянок та прав оренди на них добюджетів надійшло 7,76 млн. гривень. За цей період продано 47 земельних ділянокнесільськогосподарського призначення загальною площею 8,26 га вартістю 4,35 млн. гривень. На земельних аукціонах реалізовано дві земельні ділянки площею 0,63 га вартістю 177,45 тис.гривень. Крім того, за 55 тис. гривень продано права оренди на дві земельні ділянки загальною площею 0,095 га. "Надходження до бюджетів могли бути ще вагомішими за умов вчасного врегулювання питанняпроведення земельних аукціонів. Для продажу земельних ділянок та прав оренди на них на аукціонах вобласті створено реєстр запланованих до продажу ділянок, який затверджений органами місцевогосамоврядування та виконавчої влади", – зазначає начальник головного управління Держкомзему уЗапорізькій області Олександр Чайка.

 

Тернопілля:

 

04/09/2012, КМУ з посиланням на Тернопільську ОДА:

 

У Тернопільській області завершується процес заміни сертифікатів на право на земельну частку (пай). Так, із 317,4 тис. громадян, котрі отримали сертифікати, майже 99 відсотків (313,6 тис.) замінили їх державними актами на право власності на земельну ділянку. Кількість сертифікатів, які потребують заміни, налічує по області 2,5 тис. (0,8%) та, в основному, перебувають на стадії переоформлення прав у зв"язку із прийняттям спадщини.

 

Матеріали підібрано ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", 2012

 

 

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн