Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Кооперативи відродять село

 

Мінагрополітики і продовольства - 15/05/2012:

 

Сьогодні, 15 травня, Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк презентував Стратегію соціально-економічного розвитку сільських територій "Рідне село". Основні положення ініціативи були розроблені Міністерством за участі Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад, профільних громадських організацій, міжнародних експертів та аграріїв, зорієнтований на створення сільськогосподарських кооперативів та підтримку державою дрібних і середніх товаровиробників.
"Основним принципом ініціативи "Рідне село" є принцип сільськогосподарської кооперації. Кооперативний рух серед дрібних і середніх виробників є одним із дієвих європейських інструментів сталого розвитку. Тому проект "Рідне село" передбачає перенесення фокусу державної підтримки на середнього товарного та дрібнотоварного виробника – на того, хто є основою продовольчої безпеки країни", - зазначив Міністр.
На думку Миколи Присяжнюка, дрібні господарства неспроможні конкурувати з великотоварними за собівартістю продукції та за засобами виробництва. Тому держава підтримуватиме саме середній клас на селі.
"Через систему кооперації дрібний виробник зможе отримати державну підтримку, донорську допомогу та доступ до кредитних ресурсів. Для цього окрім вже діючих механізмів державної підтримки, а саме субсидій, дотацій, кредитів, Мінагрополітики направить зусилля на розвиток малого та середнього бізнесу в сільському господарстві. Ми будемо підтримувати усіх дрібних і невеликих виробників, навіть тих, хто працює на 20-30 сотках або утримує одну корову", - зауважив очільник відомства.
Україна буде переймати досвід створення кооперативів у США, Канади, Китаю, Кореї та країн ЄС. Зокрема це стосується процесу залучення продукції, що вироблена сільськими господарствами в економічний обіг.
"Нам необхідно залучити в активний економічний обіг велику частку продукції, що виробляється селянськими і фермерськими господарствами. Так в минулому році в господарствах населення було вироблено 80% молока, 47% м"яса, 99% картоплі, а окрім того у таких господарствах утримується 77% корів, 56% свиней і 47% птиці. Цей той резерв, який ми повинні використати", - повідомив Міністр.
Окрім того, велика кількість дрібних і середніх господарств мають обмежені можливості для первинної обробки та зберігання зібраного врожаю.
"Саме кооперативні угрупування дадуть можливість включити вироблену фермерськими і селянськими господарствами продукцію в маркетинговий ланцюг, підвищити додану вартість продукції, а також покращити якість і безпечність сільськогосподарської продукції", - зауважив Міністр.
Стратегія соціально-економічного розвитку сільських територій "Рідне село" є однією з найбільш важливих, але й найбільш складних ініціатив Уряду. Втім, її реалізація допоможе підняти зайнятість населення у селі, сприятиме зростанню доходів селян та посилить позиції сільського голови у процесі соціального та економічного розвитку регіону. Про це сьогодні, 15 травня, повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.
"Наразі Уряд ставить завдання підтримувати програми, які націлені на вирішення найбільш актуальних проблем аграрного сектору. По-перше - соціальне зобов"язання Уряду зупинити тенденцію занепаду на селі, по-друге, налагодити співпрацю держави з сільською громадою, і по-третє, дати змогу дрібним та середнім сільським виробникам прибутково продавати свою продукцію на ринку", - повідомив Міністр.
За словами очільника Мінагрополітики, презентована ініціатива "Рідне село" повинна залучити сільського голову до активної участі у розвитку села та його економічного зростання.
"Ми не можемо спокійно дивитися, як сільський голова стоїть на узбіччі економічного та соціального процесу на селі. Він сьогодні не очолює громаду, а навпаки, стоїть осторонь, неспроможний внести суттєві зміни. Тому сьогодні Уряд зосередив свою увагу на розробці програми згідно ініціативи "Рідне село", розуміючи що це єдино можливий шлях надати економічне підґрунтя для стабілізації соціальної сфери. Наше завдання – зменшити масову урбанізацію та фінансово мотивувати повернення людей на село", - зазначив Микола Присяжнюк.

Після презентації та експертного розгляду ініціативи "Рідне село", що відбулися сьогодні, стратегія буде винесена на всеукраїнське обговорення.

 

Прес-служба Мінагрополітики

 

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн