Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Архів новин

Показати з
по

Мінагрополітики готується до ринку землі

 

Мінагрополітики і продовольства - 11/05/2012:

 

Одним із завдань Міністерства аграрної політики та продовольства України на 2012 рік є впровадження ринку земель. У процесі підготовки законопроекту "Про ринок земель" до другого читання до Верховної Ради надійшли тисячі пропозицій та зауважень, які наразі обробляються. Проте для реформування всього аграрного сектору необхідно ухвалити ще низку нормативних документів. Про це сьогодні, на засіданні Ради Аграрного союзу України, заявив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олександр Сень.

"Закон передбачає низку основних положень, зокрема про те, що землею сільськогосподарського призначення володітимуть виключно українці, а її площа не може перевищувати 100 га. Також для попередження спекуляцій буде встановлена висока відсоткова ставка державного мита на повторний продаж землі у розмірі 100% нормативної грошової оцінки земельної ділянки в перші три роки після укладання договору купівлі-продажу. Що ж до оренди землі, то вона буде обмежена 10% від площі сільгоспугідь на території району", – повідомив Олександр Сень.

Планується, що цього року буде завершено створення єдиного державного кадастру. Для цього в усіх регіонах створюється відповідна матеріальна база і ведеться наповнення кадастру даними. Мінагрополітики також вживає заходів для усунення дублювання повноважень між Держземагентством і Центром державного кадастру.

"Ми працюємо над тим, щоб зменшити термін оформлення та знизити плату за адміністративні послуги для громадян України та юридичних осіб. Розмежування повноважень Держземагентства та Центру державного кадастру сприятимуть цьому", – зазначив заступник Міністра.

Також для впровадження ринку земель необхідно прийняти Закон "Про ґрунти та їх родючість", який найближчим часом буде розглядатися у парламенті, Закон "Про продовольчу безпеку", який доопрацьовується у ВРУ.

 

Прес-служба Мінагрополітики

 

 

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн