Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Ризикована позика

 

Рахункова палата України - 16/01/2012:

 

Розглянуто Колегією Рахункової палати

21.12.2011
Позику використано не в повному обсязі,
мету запозичення - ще не досягнуто

 

Колегія Рахункової палати розглянула питання щодо стану виконання проекту "Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру", фінансування якого здійснюється за рахунок коштів позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку, і в черговий раз зробила висновок, що позика у визначених обсягах не використана, мета проекту ще не досягнута.

Залучення позики здійснювалося для забезпечення безоплатної видачі державних актів на право власності на землю взамін сертифікатів на земельну частку (пай) і розвитку системи кадастру.

Проте, через незадовільне законодавче та організаційне забезпечення, за роки свого втілення (з 2004 року) проект зазнавав неодноразової реструктуризації. Суму запозичення шляхом внесення змін до угоди про позику було зменшено більш ніж удвічі (з 195 до 89 млн. дол. США). Мету реалізації проекту також змінено. Комплексний підхід до створення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у складі Державного земельного кадастру внаслідок кардинального оновлення законодавства у цій сфері втрачено.

Обмін сертифікатів на державні акти на право власності на землю практично завершується. Проте переважно цю роботу здійснено коштом людей, власників сертифікатів, або за рахунок тих суб"єктів господарювання, які орендують ці земельні ділянки, тоді як у рамках реалізації проекту лише 7,6 відс. від загальної кількості власників сертифікатів скористалися правом на безоплатне отримання державного акта.

Темпи реалізації заходів проекту з розвитку національної системи кадастру для реєстрації земельних ділянок і документів на право власності на земельні ділянки не виключають ризиків невиконання в термін, визначений угодою про позику (до 1 липня 2012 року), створення єдиної інформаційної системи Державного земельного кадастру. При цьому ризики невиконання угод, укладених у рамках проекту, та невикористання залишку коштів позики зростають.

 

Прес-служба Рахункової палати

 

 

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн