Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Землю продавати не можна. А грунт - будь ласка!

 

КМУ з посиланням на ДАЗРУ - 04/01/2012:

 

Фахівці управління Держземінспекції Головного управління Держкомзему у Київській області у ході перевірки встановили, що на земельних ділянках, які належить громадянину В. Кострюку ТОВ "Регіон-грунт", знято та вивезено родючий шар ґрунту. Широкомасштабні роботи щодо вивезення чорнозему були розгорнуті на підставі договору, між їх власником та підприємцями, який укладено всупереч чинному законодавству, без спеціального дозволу на зняття та переміщення ґрунту з ділянок площею 0,63 та 0,6301 га, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.

Земельні інспектори склали відповідний акт та вжили необхідних заходів що притягнення до відповідальності порушників земельного законодавства. Крім того, інспекційним підрозділам територіальних органів земельного відомства дано доручення, у взаємодії із правоохоронними органами, здійснити комплекс заходів, направлених на посилення державного контролю за додержанням вимог земельного законодавства по виявленню та усуненню порушень щодо зняття родючого шару ґрунту.

Загалом лише протягом 9 місяців минулого року за зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу нараховано шкоду понад 9,8 млн гривень. Земельні інспектори зафіксували 488 таких кричущих випадків порушення земельного законодавства.

Разом з цим, враховуючи актуальність порушеного питання, вивчається питання підготовки пропозицій про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності громадян та посадових осіб за порушення зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу та незаконного заволодіння ґрунтовим покривом земель.

Довідково. Так, інспекційні підрозділи органів земельних ресурсів протягом трьох кварталів минулого року виявили 31,8 тис. порушень земельного законодавства на загальній площі близько 1,6 млн гектарів.

Державні інспектори видали близько 31 тис. приписів, склали 16,2 тис. протоколів про адміністративні правопорушення з вимогами припинення порушень та усунення їх негативних наслідків.

До адміністративної відповідальності притягнуто понад 13,4 тис. громадян та посадових осіб, на яких накладено штрафів на суму понад 3, 57 млн грн, з яких було стягнено 2,18 млн грн, або 61 відсоток від загальної суми.

 

 

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн