Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Антикорпоративні обмеження у законодавстві деяких штатів США

 

Моя Земля - 19/12/2011:

 

Основний нині проект закону України "Про ринок земель" виключає юридичних осіб з кола потенційних власників земель товарного с/г виробництва та запроваджує обмеження у сфері оренди земель.

Аналогічних прикладів у світі існує мало. Здебільшого законодавці вирішують питання не щодо корпоративної організації аграрного бізнесу (яка поступово набуває поширення і серед сімейних ферм), а щодо того, чи є цей бізнес сімейним або "несімейним"? Якщо законодавці не завжди ухвалюють рішення на користь корпорацій, то фермери самі поступово корпоратизують свій бізнес.

Пропонуємо вашій увазі таблицю, що зводить усі "анти-корпоративні" обмеження, запроваджені у деяких штатах США. Як видно з таблиці, ці обмеження є досить умовними. Забезпечення їх ефективності коштує занадто дорого; за даними Організації з економічного співробітництва і розвитку, державна підтримка фермерів у Бразилії у 2003-2007 роках становила 6% доходів фермерів, у США - 12%, у ЄС - 29% - чим вища частка "сімейних" ферм, тим дорожче це коштує). Крім того, інвестори починають цікавитися більш ліберальними режимами у сусідніх штатах. Детальніше про це - у наших наступних публікаціях, присвячених питанню ринку землі в Україні.

 

ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні" - 2011

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн