Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


"Взять все - и поделить"

 

Держземагентство - 08/12/2011:

 

Сергій Тимченко: новий підхід дозволить завершити розмежування земель державної та комунальної власності швидко, якісно та без бюджетних витрат

 

– Територіальні органи Держземагентства України провели інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності, в камеральних умовах (без виходу в натуру та присвоєння кадастрових номерів), за результатами якої встановлено, що землі сільськогосподарського призначення державної власності займають площу близько 11,8 млн га, з яких землі сільськогосподарського призначення – понад 9,6 млн га, з них – рілля – майже 5 млн гектарів. На даний час здійснюється нанесення відповідних даних на планово-картографічні матеріали, – сказав Голова Держземагентства Сергій Тимченко, виступаючи на засіданні Ради Регіонів, що відбулось сьогодні за участі Президента України Віктора Януковича на Дніпропетровщині.

Інвентаризація земель населених пунктів проведена на 63,2% від загальної площі. Найкращі показники у Рівненській (98,4%), Чернівецькій (97%), Вінницькій (89,2%) областях. Найгірші – Львівська (36,2%), Житомирська (38,8),Чернігівська (39,9%) області.

Землі несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів проінвентаризовані на 80,5 відсотка.

– Важливим питанням земельної реформи є розмежування земель державної та комунальної власності. Починаючи з 2004 року, з моменту прийняття відповідного закону, розмежовано всього 0,6 відсотка земель, а по факту жодного гектара так і не передано до комунальної власності. Таке зволікання пояснюється складною процедурою розмежування, незацікавленістю місцевих органів самоврядування та недостатнім фінансуванням. Враховуючи зазначені фактори, Держземагентство України спільно з народними депутатами розробило концептуально новий підхід до процедури розмежування та внесло відповідний законопроект (реєстраційний № 9495). Прийняття цього законопроекту дасть змогу завершити розмежування земель державної та комунальної власності швидко, якісно та абсолютно без бюджетних витрат, – повідомив Сергій Тимченко.

 

 

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн