Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Аграрний сектор: фахівців багато, але знайти потрібних важко

 

Українські агрохолдинги шукають іноземних фахівців, пропонуючи їм чималі зарплати. Керівники сільськогосподарських підприємств кажуть про дефіцит висококваліфікованих українських фахівців. 

23 українські аграрні вищі школи готують щороку приблизно 130 000 фахівців. Як розповіла Deutsche Welle Олександра Саєнко - директор департаменту кадрової політики харківської компанії "Агро-трейд", це задовольняє потреби галузі більш ніж у 10 разів. Проте, за словами експерта, майже за всіма спеціальностями не вистачає висококваліфікованих фахівців: "Агрономічні спеціальності потрібні усі. Але дуже рідко буває, що людина може працювати за тією вузькою спеціальністю, що отримала в університеті. Їм усім доводиться перепрофілюватися та розширювати знання", - каже Саєнко.

 

З десяти студентів мають шанс тільки двоє

 

Харківська компанія "Агро-трейд" є великим агрохолдингом, спеціалізується на рослинництві і постійно веде пошук студентів ще під час навчання. "З десятьох студентів відбираємо десь п"ять. Пропонуємо роботу максимум двом. Та потім ще вкладаємо в них багато, аби вони змогли якісно працювати", - каже Саєнко та додає, що майже завжди рівень знань студентів економічних факультетів аграрних інститутів краще, ніж агрономічних.

В українському агробізнесі віднедавна спостерігається тенденція залучати іноземних фахівців, яким доводиться платити немалі гроші. Як каже директор агенції з підбору персоналу "Експерт-плюс" Наталя Яковлева, це, імовірно, пов"язано з бажанням власників великих компаній працювати з "чесними менеджерами, які не крадуть". За досвідом Яковлевої, рівень освіти випускників українських аграрних вищих шкіл вельми пристойний. Утім, бажано мати й закордонний досвід: "Великі компанії особливо зацікавлені, приміром, у харківських студентах, які пройшли практику або стажування за програмою європейського обміну", - зауважує експерт.

У тваринництві нема роботи

Ще більші проблеми з працевлаштуванням у випускників вищих шкіл, які отримали освіту у галузі тваринництва. Проблемою тут є не стільки рівень знань, скільки скрутна ситуація у галузі, каже колишній начальник обласного аграрного управління Михайло Жорник. "Якщо рослинництво в Україні якось розвивається, тваринництво потроху зникає через велику конкуренцію з іноземним м"ясом", - зауважує Жорник. Саме через це, додає він, нещодавно одна з великих харківських свиноферм просто "порізала кілька сотень тварин на ковбасу", приблизно півсотні людей втратили роботу: "Де їм працювати? Я знаю багато прикладів, коли фахівці в галузі тваринництва переорієнтовувалися на менеджерів, приміром, з продажу гербіцидів", - підсумовує експерт.

 

 

Автор: Олександра Індюхова
Редактор: Євген Тейзе


Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн