Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Як влаштована Автоматизована система Державного земельного кадастру?

 

Земельна реформа в Україні - 06/10/2011:

 

З ухваленням Закону "Про Державний земельний кадастр" зріс інтерес до теми земельного кадастру, а отже, і до інформації про те, чим є кадастр і що таке автоматизована система його ведення? Ці знання нові не лише для людей, мало обізнаних із землевпорядкуванням.

Чи то власників землі, чи то журналістів, які для них пишуть, але й для самих землевпорядників. Тож далі – коментар на цю тему.

Автоматизована система

Державний земельний кадастр – це сукупність даних про землі, яка накопичується роками, і переважно – в паперовій формі. Переведення паперових даних в електронну форму вимагає не лише механічних дій, але й створення системи, в яку ці дані можна було б завести, зберігати значні масиви інформації, користуватися ними, систематично оновлювати, захищати від несанкціонованого втручання тощо. Така система створюється в рамках проекту Світового банку "Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру". Її розробник – консорціум, до складу якого входять компанії ILS (США), GAF AG (Німеччина), Swedserwey AB (Швеція), ECOMM Company та ТОВ "ILS-Україна" (Україна).

Назва автоматизованої системи (АС), що розробляється в рамках проекту Світового Банку – Кадастрово-реєстраційна система (або КРС). АС КРС має стати єдиним джерелом кадастрової та реєстраційної (з 2012 року) інформації для всієї країни.

Система має підтримувати наскрізні операційні та реєстраційні процеси в усіх підрозділах Держземагентства та Центру Державного земельного кадастру на всіх трьох рівнях – центральному, регіональному, територіальному, а також здійснювати ведення, наповнення та супровід усієї кадастрової інформації, визначеної законом про Державний земельний кадастр.

АС КРС має стати фундаментом для побудови інших кадастрів – водного, лісного, містобудівного, корисних копалин та концесій та ін.

З чого складається АС ДЗК?

Повна Автоматизована система Державного земельного кадастру (АС ДЗК) – це сукупність таких компонент:
1. Кадастрово-реєстраційної системи
2. Серверного і периферійного обладнання та каналів зв"язку
3. Даних разом із процедурами їх отримання
4. Навченого персоналу на центральному, регіональному та територіальному рівнях.

Які відомості міститиме кадастр?

Склад відомостей кадастру визначено законом "Про Державний земельний кадастр" (Розділ III). Це:
- геодезична та картографічна основа;
- державний кордон;
- адміністративно-територіальний поділ – області, міста, райони, села та селища;
- кадастрове зонування – зони та квартали;
- зареєстровані земельні ділянки разом з інформацією про власників, користувачів та обмеження;
- типи грунтів, категорії та якісні характеристики земель;
- зони обмежень та режимоутворюючих об"єктів;
- зони економічної та нормативної оцінки.

Архітектура системи

Усе серверне обладнання разом із даними буде розміщено в центрі на двох майданчиках – головному та резервному. Усі підрозділи Держземагентства та Центру Державного земельного кадастру працюють у відомчій мережі в єдиному інформаційному просторі.
Це: 2 центральних офіси Держземагентства та Центру Державного земельного кадастру; 54 регіональних підрозділи ДЗА и ЦДЗК; близько 650 територіальних підрозділів Держземагентства.

Схематично це виглядає так (натисніть зображення):

 

Компоненти системи

Технологічно АС КРС має дві головні компоненти:
1. Кадастрову (ILS MultiCadastre), яку становить ILS КРС – Кадастровий Портал
2. Реєстраційну (ILS LRS). Її складові:
- ILS LRS Адміністратор
- ILS LRS Клієнт
- ILS КРС - Реєстраційний Портал
- ILS Cashier – система автоматичних розрахунків вартості послуг

Ось як вони будуть взаємодіяти в рамках системи (натисніть зображення):

Кадастровий Портал

Кадастровий Портал – це веб-додаток, який дозволяє:
- переглядати земельні ділянки та інформацію про них;
- виконувати пошук ділянки, угідь, обмежень, сусідів, оренди та інших даних, залежно від шарів, які відображаються на карті;
- переглядати список трансакцій, зареєстрованих для земельної ділянки в реєстраційній компоненті АС КРС – системі ILS LRS;
- вимірювати розміри та визначати площу земельної ділянки.

Ось як виглядає одна зі сторінок Кадастрового порталу (натисність зображення):

 

ILS LRS Адміністратор

ILS LRS Адміністратор – це веб-додаток, який використовується системним адміністратором для налаштування системи ILS LRS. Він дозволяє:
- керувати користувачами системи та їх повноваженнями в системі
- редагувати системні словники, які є списками допустимих значень, що можна вибрати під час роботи з реєстраційною компонентою АС КРС – ILS LRS, наприклад список областей або міст, причин відмови, категорій угідь і т.д.
- керувати списком реєстраційних угод
- переглядати та оновлювати діаграми виробничих процесів
- редагувати список свят в робочому календарі
- редагувати список реєстраційних офісів
- налаштовувати різні опції модулів системи ILS LRS – ILS LRS Клієнт та Реєстраційний Портал – встановлювати значення за замовчуванням, максимальний розмір відсканованого документу, кількість записів, які повертаються пошуком, кількість записів в Реєстраційній черзі, налаштовувати інтеграцію з базами ЕККР (Електронних копій книг реєстрації) та ДПДА (Других примірників державних актів)
- Генерувати та друкувати різні звіти про зміст реєстру та продуктивність персоналу
- переглядати журнал сервера (лог-файл з подіями, які відбулись на сервері) та журнал виробничих процесів (номер трансації, назву завдання, дата та час виконання, ім"я користувача).

Реєстраційний портал

Реєстраційний портал – це веб-додаток, який використовується для пошуку в системі ILS LRS таких даних:
- трансакцій – пошук за відомими деталями трансакції, а саме її номером, статусом (введена, завершена, відмовлена, призупинена і т.д.), датою завершення, або за інформацією про нерухомість і сторону: номер земельної ділянки, ПІБ або роль суб"єкта;
- нерухомості – пошук виконується за адресою, кадастровою зоною, кадастровим кварталом або номером земельної ділянки;
- сторін – пошук за типом та роллю суб’єкта або даними про трансакцію;
- документів – пошук за назвою та номером документа, датою видачі або за відомостями про трансакцію (натисність зображення).

     

На Реєстраційному Порталі особи, що мають до нього доступ, також можуть переглядати і друкувати документи, відскановані в програмі ILS LRS Клієнт. Крім цього, клацнувши на кадастровому номері земельної ділянки на Реєстраційному Порталі, ви перейдете до Кадастрового Порталу, в якому автоматично відкриється земельна ділянка з таким кадастровим номером.


Матеріал підготовлено в рамках інформаційної кампанії проекту Світового банку
"Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості
та розвиток системи кадастру"

 

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн