Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Завершено аерофотозйомку території України

 

Проект СБ "Видача держактів у сільській місцевості..." - 27/09/2011:

 

В Україні завершено суцільну аерофотозйомку території. Таким чином, країна вперше отримала картографічну основу для ведення Державного земельного кадастру та виконала одну з ключових вимог ЄС. Про це повідомив директор Проекту Світового банку "Видача державних актів на право власності на землю та розвиток системи кадастру" С. Кубах, в рамках якого виконано зйомку.
Загалом відзнято близько 600 тисяч квадратних кілометрів. Обсяг електронної версії отриманого матеріалу перевищує 70 терабайт. Операційні системи, система захисту даних, а також техніка для зберігання та роботи з такими обсягами інформації, також розробляються та закуповуються коштом позики в рамках згаданого Проекту.

Коментуючи подію, експерти відзначають, що в результаті створено найточніші карти українських земель за останні 30 років. Однак зрозуміло, що інформація, відображена на матеріалах початку 80-х років минулого сторіччя, вже застаріла.

"Україна вперше отримала можливість вести повний облік своїх земель. Це - базовий матеріал для їх інвентаризації, проведення зонування, встановлення меж населених пунктів. Цю інформацію вже запитують інші галузі - водне господарство, лісове, екологи", - зазначив Сергій Кубах.

Здійснивши аерофотозйомку території країни, Україна виконала одну з вимог ЄС, без якої претензії на інтеграцію до Євросоюзу не могли бути розглянуті, - створення картографічної основи для ведення кадастру як геоінформаційної системи. А ця картографічна основа може бути створена тільки на базі матеріалів аерофотозйомки.

"Головна мета кадастру - гарантувати права власності на землю. Помилки в землевпорядних роботах часом призводять до того, що ділянки можуть накладатися одна на одну. Нескладно уявити, який хаос це може спричинити в стосунках між власниками із запровадженням ринку земель. І як це позначиться на розвитку іпотеки - якщо банк не буде впевнений, під що саме він дає кошти. Отриманий нами матеріал дає змогу побачити, куди лягає ділянка, чи не лягає вона в море, в ліс абощо - причому таку інформацію можна побачити лише на карті", - наголосив Сергій Кубах.

Фахівці не виключають, що за результатами суцільної аерофотозйомки Україна "отримає" нову площу своєї території.

Якщо бути точним, відзнято 99,6% території країни - залишок у 0,4% становлять матеріали, які потребують доопрацювання у зв"язку з вадами, спричиненими тінями від хмар та листя, а також так званим "поворотом кордону" (йдеться про зйомки прикордонних земель, пов'язаними з необхідністю перетину літаком кордону сусідніх держав).

Зйомку здійснено в масштабі 1:25000. Нині завершується створення ортофотопланів населених пунктів (ці матеріали виконуються в масштабі 1:2000), ортофотопланів у масштабі 1:10000 та індексних кадастрових карт. Усі ці роботи мають фінішувати в червні 2012 року. Однак, зазначає Сергій Кубах, "картографічної інформації, отриманої завдяки аерофотозйомці, достатньо для ведення кадастру".

 

Матеріал підготовлено в рамках інформаційної кампанії проекту Світового банку
"Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості
та розвиток системи кадастру"

 

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн