Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Президент України Віктор Янукович визначив завдання у земельній сфері

 

Прес-служба Президента України Віктора Януковича - 06/09/20011:

 

Президент України Віктор Янукович вимагає вжити всіх заходів, які б припинили розкрадання земель у нашій державі. Про це Глава держави заявив сьогодні під час засідання Комітету з економічних реформ. "Поки ми займаємося просуванням земельної реформи, продовжується системне розкрадання земель через різноманітні схеми... І люди чують, що проголошена реформа, а на ділі – йдуть побори і корупція", – наголосив Віктор Янукович.

Президент доручив Генеральній прокуратурі "проконтролювати цей процес, щоб до моменту запровадження ринку землі цю ганебну практику було припинено і селянин не відчував обтяжень із запровадження земельної реформи".

Глава держави зауважив, що сьогодні фактично необхідно зосередитися на суцільній інвентаризації земель державної та комунальної власності. Адже напередодні земельної реформи немає чіткого розуміння, скільки, якої категорії, за яким призначенням використовується земель і чи відповідає фактичне використання цільовому призначенню. За словами В.Януковича, головне, для чого необхідна ця робота - виключення можливості порушення конституційних прав громадян, яке має місце на сьогодні.

Президент доручив Генеральному прокурору України Віктору Пшонці здійснити комплексну перевірку існуючої бази земельного кадастру на предмет виявлення фактів порушення прав власності, пов"язаних із землею.

В.Янукович також звернув увагу на питання розмежування земель державної та комунальної власності. Він нагадав, що ще рік тому доручав Уряду спільно з керівниками місцевих державних адміністрацій до червня цього року завершити з цим питанням. "Результат - розмежовано менше двох відсотків. Розпочато процес розмежування лише по п"ятій частині земель. При цьому ще не відбулося затвердження відповідних проектів землеустрою. Очевидно, що провалено не лише виконання цього доручення - існує реальний ризик, що не буде завершений процес розмежування до запланованої дати запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення", – сказав В.Янукович.

Президент вимагає терміново розробити зміни до Закону України "Про розмежування земель державної та комунальної власності" з метою спрощення процедури розмежування таких земель і забезпечити завершення виконання поставленого завдання до кінця цього року. Віктор Янукович наголосив, що особисто контролюватиме хід його виконання. "Щодо тих, хто легковажно буду відноситися до цього, будуть вжиті відповідні заходи впливу", – сказав він.

Президент також порушив тему видачі державних актів на землю.

Віктор Янукович зауважив, що до нього надходять численні сигнали від громадян, які скаржаться на невидачу державних актів на землю протягом кількох років, хоча усі необхідні документи громадянин подав – чиновник не видає державний акт, чекаючи від громадянина хабара.

Він доручив Голові Держземагентства Сергію Тимченку вжити заходів для припинення такої ганебної практики, а Генпрокурору перевірити підстави та законність затримки Держземагентством більш ніж на три місяці видачі державних актів у регіонах. "Водночас, застерігаю від намагань, як-то кажуть, "виконати план по валу" за рахунок неякісної роботи", – сказав Президент.

Віктор Янукович також наголосив на важливості проведення роз"яснювальної роботи щодо реалізації земельної реформи. "Ми повинні провести широкомасштабну роз"яснювальну роботу серед населення щодо запровадження земельної реформи та перспектив і наслідків уведення її в дію", – сказав він.

 

Президент України Віктор Янукович також доручив підготувати законодавчі акти, які б допомогли прискорити оформлення прав громадян на землю.

"Державний земельний реєстратор та державний реєстратор нерухомості повинні автоматично та без участі громадянина оперативно обмінюватися відомостями із реєстрів для швидкого оформлення прав громадян на землю, а не змушувати громадянина бігати за довідками та витягами з цих реєстрів. Міністерство аграрної політики та продовольства України разом з Міністерством юстиції України зобов"язані терміново підготувати необхідні законодавчі акти", – сказав Віктор Янукович.

Глава держави висловив переконання, що прийнятий парламентом Закон України "Про Державний земельний кадастр" закладе основу для створення єдиної державної геоінформаційної системи відомостей про землі України, їх цільове призначення, а також дані про кількісні та якісні характеристики земель.

Президент зауважив, що разом із позитивними моментами даного Закону вже сьогодні "маємо певні сигнали про недоліки при впровадженні земельного кадастру".

В.Янукович назвав "чутливими моментами" прийнятого Закону зокрема те, що він встановлює обтяжливу процедуру державної реєстрації земельних ділянок для окремих громадян, які до 2004 року отримали державні акти на землю без встановлення відповідних геодезичних координат на місцевості, або у тих випадках, коли землевпорядна документація втрачена. У такому разі Закон зобов"язує повторно виготовляти технічну документацію. "А на це потрібно близько 2000 гривень, що складає двомісячний заробіток селянина. Закон чомусь не говорить, за чий рахунок слід виготовляти зазначену документацію – за рахунок громадянина чи за кошти держави. Вважаю, що якщо держава визнала право власності громадянина на земельну ділянку через надання йому державного акта на землю, то вимагати від громадянина додаткових витрат для підтвердження такого його права - незаконно", - заявив Глава держави.

Президент доручив Міністру фінансів Федору Ярошенку і Міністру аграрної політики та продовольства Миколі Присяжнюку передбачити необхідні кошти в Державному бюджеті України для виготовлення землевпорядної документації для зазначених громадян.

"Крім того, ми не повинні допустити ведення паралельно двох державних реєстрів – земельного кадастру та державного реєстру прав на нерухоме майно та їх обтяжень, що міститимуть ідентичну інформацію і витяги з яких громадяни зобов"язані будуть оплачувати для підтвердження свого права на землю", – сказав Віктор Янукович.

У своєму виступі Президент зауважив: земельна реформа – це крок, що дозволить якісно зміцнити наше сільське господарство. "Скажу більше: кожен день зволікання із запровадженням повноцінного земельного ринку призводить до втрат найбільшого багатства країни - сільськогосподарських земель та збагачення шахраїв тіньового ринку", – наголосив він.

Президент позитивно відзначив перший крок у напрямку земельної реформи - у Верховній Раді України вже зареєстровано законопроект "Про ринок земель". "Однак на цьому наша робота не повинна припинятися. Вона навпаки повинна бути ще більш активною", – сказав Віктор Янукович.

 

NB: Комітет з економічних реформ є консультативно-дорадчим органом при Президентові України, створеним з метою впровадження системних економічних реформ, спрямованих на вихід із фінансової та економічної кризи, на забезпечення сталого економічного розвитку України як передумови зростання добробуту її населення - п.1 Положення про Комітет з економічних реформ, затвердженого Указом Президента України від 17 березня 2010 року №355/2010 в редакції Указу від 21 грудня 2010 року №1154/2010.
 

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн