Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Меліоровані землі можуть бути націоналізовані

 

РБК-Україна - 31/08/2011:

 

Василь Сташук: "Насамперед, ми намагаємось отримувати якісну воду з сусідніх держав"

Про співробітництво з сусідніми державами в сфері захисту водних ресурсів та шляхах наведення порядку у питанні меліорованих земель та земель у водозахисних зонах в інтерв`ю РБК-Україна розповів голова Державного агентства водних ресурсів України Василь Сташук.

...

РБК-Україна: Що наразі робити, враховуючи на очікувану земельну реформу, коли є дуже багато самозахоплень земель у водоохоронній зоні?
Василь Сташук: Не знаю, які там самозахоплення... Але хочу сказати, що ми маємо пряме відношення до меліорованих, зрошувальних, осушувальних земель. І, дійсно, була зроблена велика помилка, коли були розпайовані меліоровані землі.
Це землі, які мають гарантувати продовольчу безпеку того чи іншого регіону. Виходячи з цього і останнього доручення Президента у Херсоні, ми напрацювали ряд законодавчих актів, змін до законодавчих актів. І будемо знов робити інвентаризовані матеріали - на меліорованих землях, в які держава вклала кошти і держава має мати їх, як свій резерв для виробництва сільськогосподарської продукції.
Також є доручення віце-прем"єра. Ми працюємо в цьому плані по внесенню змін до вже напрацьованого проекту земельної реформи в тому плані, щоб меліоровані землі перейшли у власність держави. І щоб держава вимагала з землекористувача працювати на цій землі відповідно до регламенту.
Тобто, меліорована земля має давати якщо не два, то три врожаї, і мають бути витримані відповідні умови. Не можна сьогодні на надзвичайно дорогих системах вирощувати кукурудзу чи соняшник. Це недопустимо, а в нас таке є. І ми будемо проводити цю роботу. Тим більше, що нас серйозно підтримує міністр агропромислової політики Микола Присяжнюк.
РБК-Україна: Ну а як бути з тими, хто захопив?
Василь Сташук: Буде йти інвентаризація. Якщо меліорована земля, то виникає питання: чому ти не поливаєш, чому ти розкомплектував ту мережу, яка була закладена? Якщо ти поливаєш цю землю і вирощуєш відповідний врожай, чому не турбуєшся про родючість грунту?
Це будуть основні критерії до зрошеної землі чи осушеної землі. Надзвичайно велика проблема, що сьогодні лише на одних зрошувальних системах вже 193 тис. землекористувачів, які отримали паї. Але, думаю, ми наведемо порядок.
РБК-Україна: А якщо власник не виконає умови?
Василь Сташук: Буде певний період, відповідна роз"яснювальна робота та ін. Загалом, процедура зараз відпрацьовується в міністерствах та агенціях.
РБК-Україна: Який саме це буде період?
Василь Сташук: Думаю, за два-три роки наведемо порядок у використанні зрошених земель і внутрігосподарських мережей. Це землі, які колись були на балансі колгоспів, райгоспів.

...

Василь Сташук

Народився 14 січня 1955 р. в с. Підгайці Млинівського району Рівненської області. У 1977 р. закінчив Український інститут інженерів водного господарства за спеціальністю "гідромеліорація", кваліфікація - інженер-гідротехнік. Доктор технічних наук, член-кореспондент Національної академії аграрних наук України.
В 1977-1981 рр. Василь Сташук працював інженером-гідротехніком, старшим інженером та начальником Бородянської експлуатаційної дільниці Ірпінського управління осушувальних систем Київського облводгоспу.
1981-1986 рр. - головний інженер, в.о. начальника, начальник Трубізького управління осушувальних систем Київського облводгоспу.
1986-1990 рр. - головний інженер Київського облводгоспу Мінводгоспу УРСР.
1990-1998 рр. - провідний спеціаліст, головний спеціаліст секретаріату Кабміну.
1998-2011 рр. - завідувач сектору управління стратегії розвитку АПК і продовольства Кабміну.
В 2001-2003 рр. Василь Сташук обіймав посаду заступник голови Держкомводгоспу.
З 2003 р. Василь Сташук - голова Держкомводгоспу. Пісял перейменування в 2010 р. комітету в агентство очолив Держводагентство.
Державний службовець І рангу, заслужений працівник сільського господарства.

 

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн