Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Про Закон України "Про державний земельний кадастр"

 

Прес-служба Президента України Віктора Януковича - 09/08/2011:

 

Ірина Акімова: Закон "Про земельний кадастр" – перший крок у відкритті ринку сільськогосподарських земель

Закон України "Про земельний кадастр" - це перший і дуже важливий крок у реалізації завдання щодо відкриття ринку сільськогосподарських земель. Про це заявила Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова під час брифінгу.

Ірина Акімова зазначила, що нещодавно підписаний Президентом України Закон "Про земельний кадастр" набере чинності з 1 січня 2012 року. За її словами, цей Закон є одним із тих, що дозволять зняти мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Перший заступник Глави Адміністрації Президента наголосила, що Закон "Про земельний кадастр" вперше на законодавчому рівні визначає основні аспекти функціонування єдиної системи земельно-кадастрової інформації, яка міститиме відомості про землі України. "Це базова інформація, необхідна для нормального функціонування ринку землі", – підкреслила І.Акімова.

Зазначений вище Закон, за словами І.Акімової, значно спрощує процедуру реєстрації земельної ділянки та присвоєння їй унікального кадастрового номера, який не повторюватиметься.

"Це сприятиме зменшенню виникнення конфліктних ситуацій при передачі права на власність чи передачі у користування сільськогосподарських угідь", – сказала вона.

За словами Першого заступника Глави Адміністрації Президента, Закон передбачає забезпечення автоматичного обміну інформацією між органом, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, та органом державної реєстрації прав на нерухоме майно. Передбачається, що доступ до загального кадастру земель матимуть інші органи державної влади, установи, банки, громадяни, у тому числі й через мережу Інтернет.

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Сергій Мельник під час брифінгу назвав прийняття Закону "Про земельний кадастр" важливим кроком у питанні "врегулювання земельних відносин і можливості власників, зокрема селян, розпоряджатися своєю землею".

"З прийняттям цього Закону ми отримаємо можливість знову реально оцінити якість землі в Україні, залучити інвестиції", – підкреслив С.Мельник.

Голова Державного агентства земельних ресурсів Сергій Тимченко, у свою чергу, наголосив, що новий Закон дасть можливість захистити права власників земель.

"Прийнято Закон, без якого неможливо завершити земельну реформу, неможливе прозоре функціонування ринку землі, розвиток Аграрного сектору і в цілому економіки країни", – констатував С.Тимченко.

Керівник департаменту Державного агентства земельних ресурсів Євген Бердніков під час брифінгу висловив переконання, що земельний кадастр України буде одним із найсучасніших і найкращих в Європі, адже він формується на основі сучасного програмного й апаратного забезпечення, точних геодезичних і картографічних даних, що збиралися упродовж останніх років.

"З першого січня 2012 року кожен громадянин України за допомогою звичайного браузера зі свого персонального комп"ютера матиме змогу отримати інформацію щодо земельних ділянок на офіційному сайті Державного земельного агентства. Наприклад, межі земельних ділянок, їх кадастровий номер, цільове призначення, перебувають у власності чи користуванні, межі адміністративно-територіальних одиниць тощо", - зазначив Є.Бердніков.

За словами керівника департаменту Державного агентства земельних ресурсів, програмне забезпечення роботи кадастру земельних ділянок вже пройшло тестування на території Вінницької та у деяких районах Київської областей. Планується, що до кінця року система працюватиме на всій території України.

 

NB: чи то йдеться про якийсь невідомий нам закон, чи кадастр вже перестав бути державним...
 

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн