Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


НААН не забезпечує раціональне використання наданих її установам земельних ділянок

 

ГоловКРУ - 03/08/2011:

 

Під час державного фінансового аудиту ефективності використання бюджетних коштів Національною академією аграрних наук України (НААН) на наукову діяльність за 2009-2010 роки аудитори ГоловКРУ встановили, що значна частина бюджетних коштів, виділених НААН на створення наукоємної продукції для розвитку АПК, спрямовувалась на наукові розробки, які залишаються незапитаними...

...не забезпечувалося раціональне використання земельних ділянок для виконання наукових досліджень та ведення господарської діяльності.

Загалом під час аудиту встановлено, що не використовується понад 2 тис. га земельних ділянок, які належать науковим установам та дослідним господарствам НААН. При цьому більша частина земельних ділянок використовується для провадження господарської, а не наукової діяльності.

Наприклад, 1,5 тис. га земельного фонду Кримського півострова, що належить дослідним господарствам НААН, не задіяні для виконання наукових досліджень. Водночас майже 6 га природно-заповідного фонду Нікітського ботанічного саду (АР Крим) використовується сторонніми юридичними особами не за призначенням. Аналогічно у Закарпатській та Тернопільській областях понад 400 га не використовували ані для наукових досліджень, ані для господарської діяльності.

Як наслідок, земельні ділянки за згодою, а деколи і без згоди НААН, передавалися відповідним сільським та селищним радам з подальшою зміною їхнього цільового призначення.

Приміром, у дослідних господарств Черкаського інституту агропромислового виробництва за згодою НААН вилучено 594 га. В Інституту садівництва (Київська область) припинено право постійного користування сільськогосподарськими угіддями площею 0,93 га. У Закарпатського інституту АПВ та його Гірського наукового підрозділу у 2009-2010 роках вилучено 136,8 га земельних ділянок, із них 111,4 га – без згоди НААН.

 

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн