Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Німецька хвиля: нема порядку

 

Deutsche Welle - 11/07/2011:

 

Першим питанням, який стоятиме на порядку денному Верховної Ради після літніх канікул, стане проект закону про ринок землі. Однак на практиці вільний продаж сільськогосподарських земель може перерости у хаос.

Перший крок до вільного продажу сільськогосподарських земель законодавці зробили ще перед канікулами – ухвалено закон про земельний кадастр. Цей закон має зробити абсолютно прозорою інформацію про землі. Кожен громадянин зможе, наприклад, за допомогою інтернету дізнатися: хто власник земельної ділянки, яка ії площа або хто орендує, скільки років. Сьогодні цією інформацією володіють тільки чиновники та надають її не усім, зазначають у харківській організації "Спілка землевпорядників".

 

Земельний хаос. Приклад Харківщини

Після скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель, як очікується, вже на початку 2012 року чимало землевласників вийде на ринок з пропозицією про продаж ділянок. Зокрема, у Харківській області у володінні громадян перебувають майже два мільйони гектарів. Експерти вважають, що бюрократична машина не готова до формування ринку землі, а потенційним покупцям слід бути обережними.

Максимум п"ятьом з двадцяти людей, що відстояли чергу у ночі біля управління земельних ресурсів, вдається здати документи на оформлення землі. Та потім, замість прописаних у законі 5-10 днів, "місяцями, а частіше роками" доводиться очікувати спочатку на передачу документів у кадастровий центр, а потім на отримання бажаного держакту на землю. "У нас, наприклад, два колишні радгоспи, це 400 чоловік, і досі не мають держактів",- каже голова обласної громадської організації "Спілка землевпорядників" Роман Леонов. За його словами, навряд чи ситуація в офіційних інстанціях зміниться до січня 2012 року.

 

Наявність держакту - ще не гарантія

Майже усі держакти, що були видані до 2003 року, не зафіксовані у земельному кадастрі. Як розповідає Ігор Балака, голова комітету з питань нерухомості, інвестицій та розвитку Європейської бізнес асоціації, "є багато випадків, коли під час продажу з"ясовується, що земельна ділянка вже належить комусь із сусіднього села ще з 90-их років. Або оформлення договору оренди зупиняє рішення суду, тому що на цю землю є держакт". На думку Балаки, відсутність єдиного реєстру та бюрократичний безлад на користь спекулянтам, які попри мораторій і не припиняли скуповувати землю за різними "прихованими схемами".

 

 

Автор: Олександра Індюхова
Редактор: Євген Тейзе

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн