Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Чи можна буде користуватися землею без встановлених межових знаків?

 

Земельна реформа в Україні - 09/06/2011:

 

Наприкінці травня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" щодо забезпечення прав власників земельних ділянок, які передаються в оренду для сільськогосподарських потреб."

Зокрема, законопроектом передбачена заборона на використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації.

Простіше кажучи, допоки на ділянці не будуть виставлені межові знаки, користуватися нею, в тому числі й оформляти договір оренди, не можна. Експерти прогнозують, що оскільки цей законопроект не викликає особливих суперечок, він має всі шанси бути ухваленим ще на цій сесії, тобто в липні. На місцях землевпорядні організації стурбовані – вони досі не мають межових знаків, які мають стати свого роду "стартом" для початку роботи з ділянкою.

Чи не може статися так, що закон набуде чинності, а виконання його буде блоковане відсутністю самих межових знаків? Запитання ставимо генеральному директору державного підприємства "Центр державного земельного кадастру" Олександру Філатову.

- Чи дійсно є загроза ситуації, що люди не зможуть почати оформлювати, наприклад, договори оренди через те, що землевпорядні організації не матимуть межових знаків?
- Дійсно, зараз ліцензовані землевпорядні організації, в тому числі й підрозділи Центру державного земельного кадастру, ще не мають межових знаків, якими земельні ділянки будуть позначатися в натурі на місцевості. Закінчується процедура підписання контрактів на їх виготовлення. Проте, думаю, поки закон набере чинності, межові знаки будуть у наявності. За нашими планами, це має статися уже в липні.
- Яким шляхом межові знаки потраплятимуть до кінцевого споживача? Землекористувачу самому їх треба буде купувати?
- Ні. Їх централізовано постачатимуть до регіональних філій Центру ДЗК. Саме регіональні філії Центру ДЗК розподілятимуть отримані знаки між ліцензованими землевпорядними організаціями відповідно до поданих ними заявок. А вже ці організації безпосередньо встановлюватимуть межові знаки.
- Чи не стануть "дефіцитом" межові знаки?
- Наша ідеологія полягає в тому, щоб на початкових етапах видати ліцензіатам якомога більше межових знаків, аби не створити дефіцит.
- Як контролюватиметься видача межових знаків?
- Вони будуть "прив"язані" до обмінних файлів. Кожен винос меж ділянки в натурі буде фіксуватися. Межові знаки виставлятимуться тільки після того, як усю належну інформацію буде внесено до бази даних. Це буде, з одного боку, контролем за використанням межових знаків, з іншого – дієвим механізмом наповнення інформацією автоматизованої системи державного земельного кадастру, що наразі формується.

 

Матеріал підготовлено в рамках інформаційної кампанії
проекту Світового банку "Видача державних актів
на право власності на землю в сільській місцевості
та розвиток системи кадастру"

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн