Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Операція "Меліорація" - продовження

 

ГоловКРУ - 06/12/2010:

 

Мільйони гривень розпорошено та використано не за призначенням...

Контрольно-ревізійним управлінням в Київській області відповідно до плану контрольно-ревізійної роботи прийнята участь у проведенні державного фінансового аудиту виконання Комплексної програми розвитку меліорації земель і поліпшення екологічного стану зрошуваних та осушених угідь на період до 2010 року за 2007–2009 роки та окремих програм.

Аудитом охоплено кошти державного бюджету в сумі 146 млн 927 тис грн, спрямовані Управлінню водного господарства у м.Києві та Київській області, Дніпровському басейновому управлінню водних ресурсів, Басейновому управлінню водних ресурсів р. Рось та Бортницькому міжрайонному управлінню водного господарства на забезпечення заходів досліджуваних програм.

Результати аудиторського дослідження засвідчили, що якісному виконанню заходів частини досліджуваних програм перешкоджав низький рівень фінансового забезпечення. В структурі планових обсягів фінансування за програмою "Експлуатація загальнодержавних і міжгосподарських державних меліоративних систем" протягом дослідженого періоду понад 90% складають видатки на загальногосподарські потреби, та лише 6% – капітальні видатки. Недостатнє фінансування негативно вплинуло і на виконання завдань програми "Першочергове забезпечення сільських населених пунктів централізованим водопостачанням". При рості щорічної потреби на виконання її заходів потреба в коштах у 2008 році задоволена на 28,7%, у 2009 році кошти на виконання заходів досліджуваної програми з державного бюджету взагалі не надходили.

Розпорошення бюджетних коштів, що надійшли на виконання заходів програми "Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів та сільськогосподарських угідь", на будівництво різних водозахисних об"єктів одночасно, не дозволило закінчити будівництво і ввести в експлуатацію об"єкти з найбільшим ступенем готовності і досягти поставлених цілей, та сприяло неефективному використанню бюджетних коштів в сумі 29 млн 261 тис. гривень (з них розпорошено у досліджуваному періоді 10 млн 840 тис. грн). В тому числі, у 2007–2009 роках були проведені проектні роботи на об"єктах, робота на яких по ліквідації підтоплень та шкідливої дії вод в подальшому не проводилась, що призвело до втрат бюджетних коштів на суму 163 тис. гривень.

На початок 2009 року рахувалось 64 об"єкти незакінченого будівництва за рахунок коштів держбюджету, на кінець року – 63 об"єкти, для завершення робіт на яких необхідно щонайменше 63 млн гривень (без врахування збільшення кошторисної вартості робіт внаслідок зростання цін).

Випадки невідповідності напрямків використання коштів меті програми призвели до використання бюджетних коштів на заходи, які не відповідають пріоритетним завданням програми та не відносились до зони діяльності Київводгоспу. Об"єктами "Комплексної програми захисту сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод" можуть бути лише сільські населені пункти та сільськогосподарські угіддя. Однак, кошти в сумі 10 млн 747 тис. грн, які надходили на виконання заходів вказаної програми, були використані на проведення робіт по розчистці озера Конча та робіт по благоустрою, облаштуванню та капітальному будівництву рекреаційної зони території будинку відпочинку "Конча-Заспа", які знаходяться в місті Києві. Це при тому, що на кінець 2007 року рахувалось 56 об"єктів незавершеного будівництва за кошти держбюджету, а знос основних засобів в деяких управліннях водного господарства області перевищував 50%.

Зустрічаються випадки надання в оренду місцевими органами влади водних об"єктів державного значення, які знаходяться на балансі водогосподарських організацій, без погодження з ними, та надання в оренду водних об"єктів як земельні ділянки.

Приведення договорів оренди у відповідність до законодавства України в частині оформлення права на користування водоймами і землями водного фонду дасть змогу держбюджету розрахунково поповнюватись щонайменше на 760 тис. грн/рік.

Невідшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушень водоохоронного законодавства, виявлених водоохоронними управліннями під час здійснення контролю за раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів, призвело до недоотримання бюджетом 4 млн 794 тис. гривень.

Недотримання законодавства місцевими органами влади приводить до викривлення інформації по питанню фактичної кількості основних меліоративних фондів та негативно впливає на природний баланс навколишнього природного середовища.

Так, із загальної площі облікованих меліорованих земель, по вищевказаних причинах у сільському виробництві Київської області не використовується 15,2 тис. га зрошуваних земель та 49,1 тис. га – осушувальних. При цьому йде їх самовільна забудова промисловими та цивільними об"єктами. Станом на 2009 рік забудовано 2 тис. га територій, які мають статус зрошуваних земель та 2,8 тис. га територій на осушуваних землях та землях водного фонду.

 

 

Прес-служба КРУ в Київській області

 

Попередній матеріал - Операція "Меліорація"

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн