Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


"Лаконічно і чітко"

 

Держкомзем України, 07/12/2010 (заявлена дата - 3 грудня 2010 року):

 

Держземінспекцію, яка мала діяти у складі Державного комітету України із земельних ресурсів як урядовий орган державного управління, ліквідовано. Адже з моменту прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2010 №477 "Про ліквідацію Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель" [Моя Земля: насправді ж під такими реквізитами існує інша постанова - "Про утворення Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель"] окрім заповнення посад центрального апарату так і не було вибудовано вертикаль управління контрольної структури, як і не було створено системи територіальних органів Держземінспекції.

За цей період державний контроль за використанням та охороною земель на всій території держави суттєво послабшав. А безконтрольність та зволікання з прийняттям важливих для держави рішень в такій важливій царині, як додержання органами державної влади, та місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства та набуття і реалізації прав на землю, неприпустимі. Крім того це суттєво ускладнило виконання вимог чинного законодавства щодо використання земельних ділянок за цільовим призначенням. Побільшало випадків стосовно недотримання термінів своєчасного повернення земельних ділянок та виконання умов зняття, збереження і використання родючого шару ґрунту під час проведення гірничодобувних, геологорозвідувальних, будівельних та інших робіт, пов"язаних з порушенням ґрунтового покриву тощо.

Як результат – прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2010 № 1068 "Про ліквідацію Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель", суть якої лаконічно і чітко викладено у назві урядового документу. Ця постанова органічно вписується в законодавче поле України. Вона відповідає вимогам Закону України "Про Кабінет Міністрів України" стосовно утворення урядових органів для здійснення завдань з реалізації державної політики Кабінетом Міністрів України лише в складі міністерств, за поданням міністрів. Цей нормативно-правий акт задовольняє вимогам Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" і дозволяє здійснювати державний контроль за використанням та охороною земель спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Відразу після підписання цього нормативно-правового акту, а саме 24 листопада цього року, Голова Держкомзему Ігор Лисенко затвердив план заходів щодо виконання урядової постанови від 22 листопада цього року стосовно ліквідації Держземінспекції. Керівник Держкомзему вимагає негайно утворити відповідні управління на місцях і налагодити дієвий і чіткий контроль за використанням та охороною земель на всій території країни. Це безумовно сприятиме реалізації планів та державних рішень стосовно впровадження земельної реформи в Україні.

 

 

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн