Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Рахункова палата стурбована станом впровадження проекту Світового Банку

 

Рахункова палата України - 06/12/2010:

 

Розглянуто Колегією Рахункової палати "09" листопада 2010 року
Земельна реформа: стратегія чи рух навпомацки

 

Міжнародним банком реконструкції та розвитку, відповідно до Угоди про позику, яка була ратифікована у 2004 році, Україні надано позику в розмірі 195 мільйонів доларів США на реалізацію в 2004 - 2012 роках проекту "Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру".

Рахунковою палатою щороку здійснюється перевірка використання коштів зазначеної позики, результати проведення якої за 2009 рік в черговий раз засвідчили, що використання коштів позики за даним проектом фактично провалено.

Держкомзем і Мінфін не створили ефективної системи управління проектом, що призвело до скорочення позики в цілому на 105 млн. дол. США, або на 53,8 відсотка. Як наслідок, цілі проекту не можуть бути досягнуті в повних обсягах.

За 6 років реалізації проекту Держкомзем та ДП "Центр державного земельного кадастру" використали лише 23,7 млн. дол. США із загальної суми позики (або 12,1 відс.), і до терміну завершення проекту - 30.06.2012 - залишаються ризики невикористання коштів позики, передбачених МБРР для завершення проекту вже після його реструктуризації.

Соціальні цілі проекту, зокрема безоплатна заміна сертифікатів на право власності на землю на державні акти, також не досягнуті, а джерело фінансування втрачене. За весь період реалізації проекту видано лише 422 тис. державних актів на право власності на землю замість сертифікатів, що становить всього 11 відс. від визначеного обсягу обміну документів.

Зберігаються ризики невиконання окремих договорів зі створення базових та індексних кадастрових карт, що передбачено проектом, також ризики додаткового навантаження на державний бюджет України у зв'язку з необхідністю приведення результатів виконаних договорів у відповідність з вимогами чинного законодавства.

 

"Економічний зміст проекту "Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру" як ефективного фінансового інструменту створення та розвитку системи державного земельного кадастру фактично втрачено. Умови надання коштів позики були надзвичайно вигідними, наче як дар божий, але махровий непрофесіоналізм, за який ніхто не поніс відповідальності, завадив Україні використати ці кошти та створити кадастрову систему світового рівня, - зазначив на Колегії Голова Рахункової палати Валентин Симоненко. - Кому вигідно, аби в Україні був ось такий недолугий земельний кадастр, а отже, нелегальний непрозорий розподіл землі? Відсутність достовірної інформації щодо визнання фактів виникнення або припинення права власності і права користування земельними ділянками, відомостей і документів про місце розташування і правовий режим цих ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну і якісну характеристику, розподіл серед власників землі і землекористувачів, стягнення плати за використання землі створює сприятливі умови для зловживань у сфері земельних стосунків та рейдерського захоплення земель".

 

Прес-служба Рахункової палати- 2010

 

 

 

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн

Оффициальные данные о Крост смотрите здесь!