Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


ГПУ повідомляє

 

Моя Земля - 02/12/2010:

 

У листопаді 2010 року Генеральна Прокуратура України повідомила про наступні злочини у галузі земельних відносин:

 

25.11.2010 - Захищено інтереси держави у сфері земельних правовідносин
Завдяки принциповій і послідовній позиції Генеральної прокуратури України захищено інтереси держави у сфері земельних правовідносин.
Верховний Суд України 22.11.2010 за наслідками розгляду заяв Генерального прокурора скасував два незаконних судових рішення, якими Миколаївську міську раду безпідставно зобов"язано укласти з комерційними структурами договори оренди земельних ділянок загальною площею 2,6 га, на яких розташовані причали державного підприємства "Миколаївський морський торговельний порт".
Цього ж дня Верховний Суд України задовольнив заяву Генерального прокурора та скасував незаконні рішення, якими суди відмовили у вимогах прокурора про звільнення автокооперативом "Явір" самовільно зайнятої земельної ділянки площею 0,26 га, розташованої у Подільському районі м. Києва.

 

19.11.2010 - Органами прокуратури проведено перевірки додержання органами влади і місцевого самоврядування вимог Закону України "Про мисливське господарство та полювання"
Проведеними прокуратурою перевірками встановлено, що органи влади і органи місцевого самоврядування допускають порушення вимог Закону України "Про мисливське господарство та полювання". За їх рішеннями мисливські угіддя незаконно вилучаються у попередніх користувачів та надаються суб'єктам господарювання без погоджень органів Мінприроди, Держкомлісгоспу тощо.
Зокрема, за позовом Генеральної прокуратури України господарським судом м. Києва скасовано рішення Кіровоградської обласної ради, визнано недійсними договір про умови ведення мисливського господарства та зобов"язано ТОВ "Мисливське господарство «Голованівське" повернути мисливські угіддя площею 26 тис. га до Кіровоградського обласного управління лісового і мисливського господарства. Постановами Київського апеляційного суду та Вищого господарського суду України рішення суду першої інстанції залишено без змін. Державною виконавчою службою за заявою Генеральної прокуратури України рішення виконано, державі повернуто незаконно надані мисливські угіддя.
Прокуратурою Волинської області до суду пред"явлено позов про скасування рішення Волинської обласної ради, яким незаконно надано 318 тис. га мисливських угідь підприємствам "Горохівське лісомисливське господарство", "Камінь-Каширське лісове господарство", "Шацьке МГ", "Ольвіта", "Павлівське МГ", "Вероніка", Луцькій та Іваничівській районним організаціям Українського товариства мисливців і рибалок. Постановою Луцького міськрайонного суду у вересні 2010 року позов задоволено, незаконне рішення скасовано.
Прокуратурою Черкаської області розслідувано та направлено до суду кримінальну справу стосовно першого заступника голови Золотоніської районної державної адміністрації за ч.3 ст.365 КК України, який незаконно видав розпорядження про продаж товариству "Світязь" земельної ділянки площею 5,5 га під розміщення бази мисливського господарства товариства та підписав договір купівлі-продажу. Вилученням земельної ділянки з державної власності спричинено збитків державі майже на 1 млн. грн. Судовий розгляд справи триває.
Подібна кримінальна справа розслідувалась прокуратурою Житомирської області.
Питання законності надання мисливських угідь для ведення мисливського господарства та полювання постійно перебуває в полі зору органів прокуратури. Площа угідь становить 46 млн. га, з яких 33 млн. га знаходиться у користуванні Українського товариства мисливців і рибалок, понад 7 млн. га - громадських організацій, клубів, товариств та приватних підприємств, 5 млн. га - підприємств Держкомлісгоспу.

 

15.11.2010 - На Дніпропетровщині [голова сільради] обвинувачується у хабарництві
Прокуратурою Дніпропетровської області у жовтні поточного року закінчено досудове слідство у кримінальній справі, порушеній проти голови селищної ради за ч.2 ст.368 Кримінального кодексу України.
Слідством встановлено, що голова селищної ради одержав 11,4 тис. грн. хабара за надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 19,6 га в оренду та подальше сприяння у позитивному вирішенні цього питання.
Державного службовця за рішенням суду взято під варту. Крім того, на майно селищного голови накладено арешт на суму понад 63 тис. грн.
Вказана кримінальна справа направлена до суду для розгляду по суті.

 

Джерело: Прес-служба Генеральної прокуратури України - 2010

Компіляція: ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні" - 2010

 

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн