Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


ГПУ повідомляє

 

Моя Земля - 03/11/2010:

 

У жовтні 2010 року Генеральна Прокуратура України повідомила про наступні злочини у галузі земельних відносин:

 

28.10.2010 - Органами прокуратури АР Крим вжито заходів до усунення порушень земельного законодавства

Органами прокуратури АР Крим вжито заходів до усунення порушень земельного законодавства.
За апеляційною скаргою прокуратури АР Крим Севастопольським апеляційним господарським судом скасовано рішення господарського суду АР Крим, яким за позовом ПАТ "АК Промінвестбанк" звернуто стягнення за борговими зобов"язаннями одного із суб"єктів підприємницької діяльності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 2 га, відчуження якої згідно з чинним законодавством заборонено. У позові відмовлено.

 

25.10.2010 - Скасовано незаконні судові рішення щодо визнання права на оренду земельної ділянки лісового фонду площею понад 6 га у районі мису Сарич

Незважаючи на відмову Севастопольської міської державної адміністрації від своєї касаційної скарги щодо визнання права на оренду земельної ділянки лісового фонду площею понад 6 га у районі мису Сарич для будівництва бази відпочинку та спорядження пляжу, Вищим адміністративним судом України 20.10.2010, завдяки наполегливій позиції Генеральної прокуратури, відмову не прийнято, а скаргу задоволено.
Незаконні судові рішення, якими без зміни цільового призначення цієї земельної ділянки та відповідного рішення уповноваженого органу місцевої влади визнано право на оренду за Виробничою асоціацією будівельників і підрядників м. Севастополя, скасовано. Справу надіслано на новий розгляд.

 

22.10.2010 - Органи прокуратури продовжують захищати в суді інтереси держави у сфері земельних правовідносин

Органи прокуратури продовжують захищати в суді інтереси держави у сфері земельних правовідносин.
Так, за участю Генеральної прокуратури України 20.10.2010 Вищий господарський суд скасував незаконні судові рішення про відмову у визнанні недійсними Державних актів на право власності на майже 270 га землі в Обухівському районі Київської області, оформлених на дочірнє підприємство Канівського нерестово-виросного рибного господарства ТОВ "Плесо-2006" на підставі підроблених рішень Печерського районного суду столиці.

 

21.10.2010 - Передано до суду кримінальну справу стосовно посадовців однієї з райдержадміністрацій Київської області та управління земельних ресурсів даного району

Головним управлінням з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури України закінчено розслідування у кримінальній справі за обвинуваченням голови однієї з районних державних адміністрацій Київської області, його заступника та виконувача обов'язків управління земельних ресурсів даного району за ч.2 ст. 364, ч.3 ст.368 КК України, а також за обвинуваченням працівника МВС України за ч.5 ст.27 і ч.3 ст.368 КК України.
Як встановлено, вказані посадовці вимагали та одержали протягом вересня 2009-березня 2010 року хабар у розмірі 1 370 тис. грн. за виділення 15 громадянам земельних ділянок площею 30 га, а представник органів внутрішніх справ був пособником у його одержанні.
20.10.2010 дана кримінальна справа направлена до апеляційного суду Київської області для визначення підсудності.

 

20.10.2010 - Засуджено заступника начальника Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у м. Києві та Київській області

На сьогодні в Україні склалася напружена ситуація з добуванням, відтворенням та охороною рибних ресурсів. До їх виснаження призводять забудова прибережних смуг, знищення заплав річок, бездумні днопоглиблювальні роботи. Злочинність у цій галузі набуває все більш масового характеру, в тому числі за участю працівників, на які законом покладено здійснення охорони водних живих ресурсів.
Прокуратурою Київської області порушена кримінальна справа стосовно заступника начальника Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у м. Києві та Київській області К. за ч. 3 ст. 368 КК України.
Вироком Подільського районного суду м. Києва, залишеним без змін постановою Апеляційного суду столиці, його засуджено до 9-ти років позбавлення волі та права обіймати певні посади строком на 3 роки і з конфіскацією всього майна.
Вказаного посадовця визнано винним в одержанні хабара у сумі 560 тис. грн. за погодження робочого проекту щодо днопоглиблення староріччя р. Павлівка з метою захисту від підтоплення та інженерної підготовки території одного з кооперативів у межах Вороньківської сільської ради Бориспільського району, що було поєднане з погрозою непогодження вказаного проекту.
Вирок набрав законної сили.

 

20.10.2010 - На Полтавщині передано до суду справу за обвинуваченням начальника відділу держкомзему одного з районів області

Прокуратурою Полтавської області закінчено досудове слідство у кримінальній справі за обвинуваченням начальника відділу держкомзему одного з районів області та іншого місцевого мешканця, які отримали від приватного підприємця хабар на суму 150 тис. дол. США.
Як з"ясувалося, вказані особи за попередньою змовою, вимагали цю суму за вирішення питання про передачу у приватну власність земельної ділянки площею 4 га.
Їм пред"явлено обвинувачення за ч. 3 ст. 368 КК України. Справа направлена до суду для розгляду по суті.
 

15.10.2010 - За фактами корупційних діянь керівниками та іншими посадовими особами органів місцевого самоврядування порушено кримінальні справи

На виконання вимог Законів України "Про боротьбу з корупцією", "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю" та Указів Президента щодо особистої безпеки громадян, громадського порядку та посилення боротьби зі злочинністю, постійно проводиться робота, щодо виявлення фактів корупційних діянь керівниками та іншими посадовими особами органів місцевого самоврядування.
За результатами проведених перевірок у жовтні поточного року прокуратурою Черкаської області порушено вже 4 кримінальні справи.
Так, прокуратурою м. Черкаси порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 364 КК України, за фактом зловживання владою службовими особами Департаменту бюджетної політики і управління земельних ресурсів та землеустрою виконавчого комітету Черкаської міської ради, які своїми діями завдали збитків бюджету на суму майже 1,8 млн. грн. Вказані особи у порушення діючого законодавства не вжили заходів до стягнення штрафних санкцій та неустойки за несплату 500 тис. грн. за реалізовану у 2008 році земельну ділянку одного з місцевих ВАТ, при цьому ними безпідставно надавалася відстрочка у сплаті вказаних коштів.
 

15.10.2010 - Кримінальну справу за обвинуваченням колишнього голови однієї з РДА Львівської області та колишнього начальника управління Держкомзему у цьому ж районі направлено до суду

Прокуратурою Львівської області завершено розслідування у кримінальній справі за обвинуваченням колишнього голови однієї з районних державних адміністрацій Львівської області та колишнього начальника управління Держкомзему у цьому ж районі за вимагання та отримання хабара, зловживання службовим становищем та службове підроблення за ч.1 ст.368, ч.1 ст.364, ч1.ст.366 КК України.
Як з"ясувалось у ході слідства, вказані службовці вимагали від фізичної особи хабар в сумі 90 тис. доларів США та отримали такий в розмірі 154 тис. грн. за видачу розпоряджень і правовстановлюючих документів на земельну ділянку площею 1,5 га.
На даний час кримінальну справу за обвинуваченням казаних керівників скеровано до суду. Їм обрано запобіжний захід – взяття під варту.

 

14.10.2010 - Порушено кримінальну справу стосовно Гурзуфського селищного голови

Прокурором Автономної Республіки Крим 08 жовтня 2010 року порушено кримінальну справу стосовно Гурзуфського селищного голови за фактом зловживання службовим становищем та внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей при передачі в оренду земельної ділянки.
На даний час вживаються заходи щодо встановлення місця знаходження підозрюваного. Досудове слідство триває, виконуються необхідні слідчі дії.
Хід розслідування у справі взято на контроль Генеральною прокуратурою Укра

 

14.10.2010 - Додержання вимог земельного законодавства на постійному контролі органів прокуратури

З метою забезпечення виконання розпорядження Президента України від 23 червня 2010 року органами прокуратури проводяться перевірки додержання вимог земельного законодавства.
Генеральною прокуратурою України протягом вересня-жовтня 2010 року проведено такі перевірки у Вінницькій, Донецькій, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Львівській та Миколаївській областях.
За їх результатами органами прокуратури порушено 13 кримінальних справ, внесено понад 50 приписів та подань про усунення порушень закону, принесено 115 протестів про скасування незаконних актів із земельних питань та пред"явлено 98 позовів.
Перевірки засвідчили, що порушення у цій сфері мають сталий характер. Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування видають незаконні акти щодо використання усіх категорій земель. Органами державного контролю не забезпечено належного контролю, що сприяє самовільному зайняттю земельних ділянок.
Зокрема, посадові особи органів місцевого самоврядування замість виконання повноважень щодо здійснення самоврядного контролю за використанням та охоронною земель безпосередньо вчиняють злочини з метою відчуження земельних ділянок державної власності.
Прокуратурою Кіровоградської області 07.10.2010 порушено кримінальну справу відносно службових осіб Новенської селищної ради Кіровського району м. Кіровограда за ознаками злочинів, передбачених за ч. 2 ст. 364 та ч. 2 ст. 366 КК України, які підробили рішення сільської ради про надання гаражному кооперативу "Новий" у власність земельну ділянку площею 6 га, хоча сесією було вирішено надати її в оренду. Заподіяні збитки становлять понад 8 млн. грн.
Продовжує мати місце самовільне використання суб"єктами господарювання земель для видобування корисних копалин.
Так, посадові особи ДП "Івано-Франківський облавтодор" самовільно захопили земельну ділянку площею 0,7879 га сільськогосподарського призначення з метою незаконного видобування корисних копалин – вапняку, в результаті чого державі заподіяно збитків на більш як 100 тис. грн. За цим фактом прокуратурою Тлумацького району Івано-Франківської області 05.10.2010 порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 1971 та ч. 1 ст. 364 КК України.
Подібні кримінальні справи порушено Лисичансько-Рубіжанським та Стаханово-Алчевським міжрайонними природоохоронними прокурорами Луганської області.
Перевірки з цих питань тривають.

 

07.10.2010 - Вищим господарським судом України залишені в силі рішення господарського суду Сумської області та постанова Харківського апеляційного господарського суду у справі за позовом військового прокурора Сумського гарнізону

Вищим господарським судом України залишені в силі рішення господарського суду Сумської області та постанова Харківського апеляційного господарського суду у справі за позовом військового прокурора Сумського гарнізону про визнання не чинним рішення Сумської міської Ради, за яким без згоди Міністерства оборони України всупереч вимог ст. 77 Земельного кодексу України з користування військового відомства вилучено земельну ділянку площею 37,4 га в м. Суми та передано до земель запасу міської ради.

 

06.10.2010 - Прокуратурою Запорізької області порушено кримінальну справу відносно одного з керівників місцевого центру охорони культурної спадщини та приватного підприємця

Прокуратурою Запорізької області порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.368 Кримінального кодексу України, відносно одного з керівників Запорізького обласного центру охорони культурної спадщини та приватного підприємця, які отримали хабар в розмірі 35 тисяч гривень за видачу позитивного висновку щодо погодження проекту землеустрою по відведенню земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства.
Підозрювані у скоєнні злочину затримані.

 

04.10.2010 - За втручання органів прокуратури попереджене незаконне отримання в оренду земель лісогосподарського призначення

Прокуратурою Миколаївської області протягом серпня-вересня поточного року виявлено 31 незаконне рішення судів області, якими визнано право суб"єктів господарювання та фізичних осіб на отримання в довгострокове користування земель лісогосподарського призначення загальною площею 20 га під розміщення туристичних готелів та котеджів.
Одеським апеляційним господарським судом задоволено 18 скарг прокурора Миколаївської області, рішення судів першої інстанції скасовано, у позовах відмовлено.
Таким чином, за втручання органів прокуратури вже попереджене незаконне отримання в оренду земель лісогосподарського призначення загальною площею 17 га.
Решту аналогічних апеляційних скарг призначено до розгляду.

 

Джерело: Прес-служба Генеральної прокуратури України, 2010

Компіляція: ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", 2010

 

 

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн