Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


ГПУ повідомляє

 

Моя Земля - 04.10.2010


У вересні 2010 року Генеральна Прокуратура України повідомила про наступні злочини у галузі земельних відносин:
 

30.09.2010 - Прокуратурою м. Алушти порушено кримінальну справу за фактом незаконного відчуження державної землі вартістю 28,2 млн. грн.

 

Прокуратурою м. Алушти порушено кримінальну справу за фактом незаконного відчуження державної землі вартістю 28,2 млн. грн.
Встановлено, що посадові особи Малоріченської сільської ради, перевищуючи службові повноваження, незаконно припинили право постійного користування земельною ділянкою загальною площею 17,9 га держпідприємству "Малоріченське", що входить до структури НВАО "Масандра" та розпоряджатися землею якого згідно із законом має Кабінет Міністрів України.
Дії посадових осіб сільради кваліфіковано прокуратурою за ч.3 ст.365 Кримінального кодексу України.
Слідство у справі триває.

 

27.09.2010 - Порушено кримінальну справу стосовно керівника ДП «Лівадія»


Прокуроратурою АР Крим 23.09.10 порушено кримінальну справу стосовно керівника ДП "Лівадія" за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України за фактом зловживання службовим становищем при розпорядженні земельними ділянками структурного підрозділу НВАО "Масандра".
Як з"ясувалося, внаслідок незаконних дій вказаного керівника, який одночасно є депутатом Ялтинської міської ради та головою комісії з землекористування та екології міськради, було незаконно відчужено 20,5 га земель ДП "Лівадія" вартістю 58,4 млн грн.
Встановлено, що директор держпідприємства відмовився від права постійного користування земельними ділянками площею 21,5 га, повноваження щодо розпорядження якими згідно із законом має Кабінет Міністрів України.
За цією статтею кваліфіковано також протиправні дії посадових осіб Сімеїзької селищної ради, які винесли на розгляд сесії питання, що не входять до компетенції органу місцевого самоврядування, затвердили припинення права власності на земельні ділянки ДП "Лівадія" та у подальшому передали землі, призначені для розвитку виноробства, у приватну власність ряду громадян.
Розслідування проводить слідчий відділ прокуратури АР Крим.

 

25.09.2010 - Порушено кримінальну справу щодо начальника відділу Держкомзему одного з районів Полтавської області

Прокуратурою Полтавської області за матеріалами УДСБЕЗ УМВС України в області порушено кримінальну справу щодо начальника відділу Держкомзему одного з районів області.
Як встановлено, вказаний посадовець разом з жителем м. Полтави, діючи за попередньою змовою, вимагали у засновника приватного підприємства 150 тис. дол. США хабара, частину якого – понад 250 тис. грн. – одержали. Незаконна винагорода призначалася за вирішення питання щодо виділення земельної ділянки площею 4 га, розташованої у природній смузі автодороги Київ-Харків.
Слідство у справі триває, його хід контролюється Генеральною прокуратурою України.

 

21.09.2010 - Прокуратурою Львівської області вжито заходів до усунення порушень земельного законодавства

Органами прокуратури Львівської області вжито заходів до усунення порушень земельного законодавства.
Прокуратурою області 10.09.2010 оскаржено в апеляційному порядку рішення Пустомитівського районного суду від 16.09.2009, згідно з яким незаконно вибули із власності територіальної громади с. Великоглібовецьке земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею понад 25 га, право власності на які визнано за 14 громадянами.

 

21.09.2010 - Порушено кримінальну справу за фактом службової недбалості працівників управління земельних ресурсів Миколаївської міської ради

Прокуратурою Миколаївської області 20.09.2010 порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.367 КК України за фактом службової недбалості працівників управління земельних ресурсів виконавчого комітету Миколаївської міської ради при підготовці матеріалів про затвердження проектів землеустрою та надання у власність земельних ділянок.
Проведеною перевіркою встановлено, що внаслідок неналежного виконання зазначеними особами службових обов"язків було незаконно надано у власність громадянам земельні ділянки загальною площею 1,4 га на території м. Миколаєва за рахунок земель державного лісового фонду, вартістю майже 2 млн. грн., чим завдано істотну шкоду державним інтересам.
Слідство у справі триває.

 

03.09.2010 - Прокуратурою АРК порушено кримінальну справу за фактом незаконного відчуження майна і землі санаторію в Гаспрі

Прокуратурою АР Крим порушено кримінальну справу за фактом позбавлення права власності ЗАО "Укрпрофоздоровниця" на корпуси санаторію в Гаспрі та земельні ділянки під ними площею 2,7 га вартістю 2 млн та 14,2 млн грн. відповідно.
Під слідством опинилися посадові особи двох підприємств, що використали незаконне судове рішення і підроблене повідомлення Верховного Суду України для заволодіння майном оздоровниці, а також посадовці Гаспринської селищної ради, що перевищили повноваження при вилученні земельних ділянок санаторію.
Дії перших кваліфіковано за ч.5 ст.191, ч.2 ст.366 КК України, другим інкримінована ч.3 ст.365 КК.

 

03.09.2010 - Порушено кримінальну справу стосовно членів угруповання, які незаконно заволоділи державними земельними ділянками на суму більш як 127 млн. грн.

Продовжуються спільні скоординовані з іншими правоохоронними органами держави заходи протидії злочинній діяльності у земельній сфері, передусім її організованим формам.
Слідчим відділом УСБУ в м.Севастополі у серпні поточного року притягнуто до кримінальної відповідальності 5 членів злочинної організації у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.ст. 255, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209 і ч.ч. 2, 3 ст. 358 КК України.
Встановлено, що вказані особи, підробивши документи, шахрайським шляхом від імені обслуговуючих кооперативів "ЮБС груп", "Євро брис", "Група Оріон", "ГСК "Камаз-3" заволоділи державними земельними ділянками загальною площею понад 40 га на суму більш як 127 млн. грн.
Стосовно двох обвинувачених обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту, решті – підписки про невиїзд. На їх майно накладено арешт на майже 12,5 млн.грн. і заборонено відчуження вкрадених земельних ділянок.

 

02.09.2010 - У Чернівецькій області засуджено начальника відділу містобудування та архітектури - головного архітектора Герцаївської райдержадміністрації
 

Глибоцьким районним судом Чернівецької області розглянуто кримінальну справу за обвинуваченням начальника відділу містобудування та архітектури - головного архітектора Герцаївської райдержадміністрації Василя Сурду у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України.
Підсудний одержав шляхом вимагання хабар у розмірі 45 тис. доларів США за оформлення документів, які стосуються зміни цільового призначення земельних ділянок.
Згідно з вироком суду вказану особу засуджено до 8-ми років позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади строком на 3 роки і конфіскацією всього належного йому майна.

 

01.09.2010 - Прокуратурою АРК проводяться перевірки додержання земельного законодавства

Прокуратурою АР Крим порушено кримінальну справу за фактом незаконного вилучення 33 га землі в Гаспрі (Велика Ялта), що належать трьом санаторіям ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" і оцінюються в 67,4 млн. грн.
Землі вказаних санаторіїв відчужено у порушення закону посадовими особами Гаспринської селищної ради. За фактом перевищення службових повноважень і посадового підроблення, вчинених посадовцями селищної ради, порушено кримінальну справу за ч.3 ст.365, ч.2 ст.366 Кримінального кодексу України. Розслідування доручено слідчому відділу прокуратури АР Крим.
За порушеними у серпні цього року кримінальними справами прокуратурою АР Крим 31.08.2010 затримано заступника головного архітектора Ялтинської міської ради та начальника Управління екологічної інспекції Південно-Кримського регіону Рескомприроди АР Крим, які підозрюються у незаконному узгодженні відведення ділянок на території Кореїзьскої, Лівадійської, Масандрівської селищних рад, що входять до складу природно-заповідних земель. Загальний розмір завданих збитків по цих справах складає 2,6 млн. грн.
Заходи кримінально-правового характеру вжито прокуратурою АР Крим за 48 фактами порушень земельного законодавства. Об'єктом протиправних посягань у порушених кримінальних справах стали понад 2 тис. га землі, розмір встановлених збитків перевищує 100 млн. грн.
За результатами слідства направлено до суду 27 кримінальних справ, у яких відшкодовано понад 24 млн. грн. збитків, завданих злочинами в земельній сфері.
Перевірки тривають.

 

Джерело: Прес-служба Генеральної прокуратури України, 2010

Компіляція: ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", 2010

 

ДОДАТКОВО: засідання розширеного складу колегії ГПУ

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн