Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Зміст розділу

 

Сільський розвиток – проблема інтернаціональна

 

    Роджер Мілн (Roger Milne), Planning Portal, Велика Британія, повідомляє 3 червня 2010 року про наступне:

 

    Без радикального перегляду системи просторового планування деякі сільські громади можуть просто вимерти, стверджує Асоціація Country Land & Business (Велика Британія).
Асоціація оприлюднила звіт, який стверджує, що надмірно переобтяжене обмеженнями планувальна політика унеможливила відповідний та вкрай необхідний розвиток сільських місцевостей.
    Президент Асоціації William Worsley заявив: "Ризик у тому, що сільська місцевість перетвориться на окаменілість. Це означає, що зникне економічна сталість, і села перетворяться на місця компактного проживання заможних людей. Ми ж хочемо бачити сільську місцевість як живе, працююче, процвітаюче середовище. Ключ до цього у плануванні – якщо ми це робимо добре, ми можемо поліпшити села, а не зашкодити їм."
    Звіт Асоціації, названий „Планування Заради Змін у Сільській Місцевості”, наполягає, що чинні правила просторового планування та надзвичайно високі витрати на здійснення планування загальмували такий необхідний розвиток у сільській місцевості. Звіт закликає уряд Британії спростити процедури та зробити їх більш зрозумілими для землевласників та фермерів.
Worsley стверджує, що ключовими питаннями є розвиток житлового будівництва, транспортних та інших муніципальних сервісів задля промоції поступового органічного зростання сіл без втрати ними своєї самобутності.
    У підсумку звіт зазначає, що системи просторового планування повинна змінитися, аби дозволити стабільний гнучкий режим, який забезпечує менш повільне та дороге ухвалення планувальних рішень і збалансований підхід до концепції сталого розвитку.
    Worsley додає: "Стабільне гнучке планування забезпечило б швидші та менш витратні рішення та збалансований підхід до концепції сталого розвитку в кількох аспектах. Вони включають різноплановий розвиток у сільській місцевості, в тому числі створення нових робочих місць, житлове будівництво, транспорт, державні та приватні послуги і служби з метою підтримати довгострокову сталість сільських громад. Нове планування також передбачає співпрацю із адміністраторами земельних ресурсів в процесі збереження та покращення природного середовища та реагування на зміни клімату."
    Новий міністр житлового господарства та місцевого самоврядування Grant Shapps заявив: "Новий Уряд вживатиме заходів, аби надати сільським громадам можливість вирішувати, який саме напрямок розвитку відповідає їх потребам, в тому числі із метою підтримки бізнесу у сільській місцевості. Нові правила спростять видачу дозволів на будівництво житла, крамниць та офісів у сільській місцевості. Ми забезпечимо, щоб ані громадяни, ані бізнес не були витиснуті з сільської місцевості ціновим тиском, і щоб відповідні важливі рішення ухвалювалися місцевими громадами."

 

    Ця та інші історії від Роджера Мілна доступні на диску "Моя Земля".
    Переклад з англійської "Моя Земля", 2010

    Використання матеріалу дозволяється виключно за письмовим дозволом "Моя Земля"
 

 

 

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн