Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Полтавський пай - найцінніший

 

    Урядовий Кур"єр, 16/04/2010:

 

    Полтавські чорноземи найцінніші в Україні
    На Полтавщині за земельний орендований пай платять найбільше в Україні - 367 грн за гектар. Про це повідомив начальник головного управління Держкомзему у Полтавській області Григорій Шарий. За його словами, зараз в області за гектар паю платять у середньому на 88 грн більше, ніж у 2008 році. Найвищу орендну плату отримують селяни Машівського, Великобагачанського, Диканського та Шишацького районів. Найменшу - у Лохвицькому, Кременчуцькому та Котелевському районах. Але тут пайовики додатково отримують пакет соціальних послуг від потужних агроформувань, повідомляє наш власкор Олександр ДАНИЛЕЦЬ.
 

     Моя Земля: у 2009 році середній рівень орендної плати по Україні склав 260,2 грн./га (але 71,6%  її виплачено "натурою"). За умови 100-відсоткового переходу на застосування мінімальної орендної плати на рівні 3% від нормативної оцінки, середня орендна плата по Україні у 2009 мала б складати 333,87 грн./га, а у 2010 - 353,57 грн./га.

     Між регіонами України існує значна різниця як у розмірах орендної плати, так і у формах її виплати. Наприклад, середня орендна плата у Житомирській області становила у 2009 році 188 грн. У Рівненській області лише 34% орендної плати складають "натуральні розрахунки", в той час як у Луганській - 92,6%.

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн