Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Рішення Конституційного Суду спрямоване на утвердження адміністративної юстиції

 

    Прес-служба Конституційного Суду України, 07/04/2010:

 

    Володимир Кампо: Рішення Конституційного Суду спрямоване на утвердження адміністративної юстиції

 

    Конституційний Суд України 7 квітня оприлюднив Рішення у справі за конституційним поданням Вищого адміністративного суду України щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 143 Конституції України, пунктів „а“, „б“, „в“, „г“ статті 12 Земельного кодексу України, пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішення на прес-конференції прокоментував суддя-доповідач у справі Володимир Кампо:

    - Після розгляду цієї справи я зрозумів, чому так довго в Україні тривав процес формування адміністративної юстиції. Якщо пригадати історію, то згідно з Концепцією судово-правової реформи 1992 року в державі мали бути запроваджені адміністративні суди. Але тільки в 2005 році був створений Вищий адміністративний суд України. Тобто система адміністративного судочинства була впроваджена в нашу судову систему аж через 13 років. І це не випадково. Справа в тому, що адміністративні суди незручні навіть для самої судової системи. І по суті проблема судово-правової реформи – це в першу чергу проблема адміністративних судів і, в якійсь мірі, Конституційного Суду. Тільки зараз, після того, як створено систему адміністративних судів, і є Конституційний Суд, створені реальні умови для проведення судово-правової реформи. До цього говорити про судову реформу було дуже складно. Адже основні проблеми не в зовнішніх відносинах судової системи і суспільства, держави, а в середині самої судової системи. Тому оприлюднене сьогодні Рішення Конституційного Суду, я вважаю, є дуже важливим. У ньому Суд виклав свої правові позиції, які стосуються утвердження адміністративної юстиції. Питання ніби банальне. Є стаття 12 Земельного кодексу України і в ній чотири пункти, в яких йдеться про повноваження сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин. Здавалося б, немає про що дискутувати. Але виявилось, що справа дуже серйозна. Конституційний Суд провів усні слухання, копітку роботу з дослідження матеріалів справи, вироблення правових позицій. Початковий варіант проекту Рішення складав понад 12 сторінок, з яких залишилося 6. Але вони виважені, як на терезах.

 

 

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн