Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Зміст розділу

 

Або-або: або землі загального користування, або житло. Де баланс?

  Роджер Мілн (Roger Milne), Planning Portal, Велика Британія, повідомляє 18 лютого 2010 року про наступне:

  Національна житлова федерація Великої Британії (National Housing Federation) стверджує, що опоненти нових схем будівництва житла у сільській місцевості використовують Вікторіанські закони про „сільські землі загального користування” (village green)*, аби унеможливити реалізацію проектів будівництва доступного житла.
  Федерація зазначає, що ця тактика коштує платникам податків мільйони фунтів стерлінгів та затримує впровадження схем доступного будівництва на роки.
  Федерація направила Уряду Великої Британії, який наразі розглядає питання впровадження реєстрації „земель загального користування”, заяву, що неприбуткові будівельні організації по всій країні зазнають утисків від місцевих мешканців, які вимають, аби землі, що передбачалися під будівництво доступного житла, були кваліфіковані як „сільські землі загального користування” та захищені від девелоперів. Це веде до значних затримок у затверджені дозвільної та будівельної документації, втрат коштів та часу.
  Федерація наводить приклад одного з проектів будівництва 600 домівок доступного житла (Пік Дістрікт), який перебуває у невирішеному стані протягом 2 років, після того, як місцеві мешканці подали кілька заяв про ре-кваліфікацію відповідних земельних ділянок як „сільські землі загального користування”.
  Федерація зазначає, що опоненти будівництва користуються 2 законами 19 століття – Законом про Огороджування 1857 року (Inclosure Act) та Законом про Спільні Землі 1876 року (Commons Act) – які встановлюють кримінальну відповідальність за будь-які дії, які можуть негативно вплинути на спільні землі або перешкодити їх використанню для рекреації або оздоровчої діяльності шляхом розміщення на цих землях будь-чого.
  Федерація підкреслює, що спільні землі відіграють значну роль в житті сільських громад, але в останні роки почастішали випадки подання необґрунтованих заяв про кваліфікацію земель як „сільських земель загального користування”. Голова Федерації пан Орр (Orr) назвав це цинічними намаганнями зупинити будівництво вкрай необхідного житла, які затримують проекти на роки та коштують платникам податків мільйони.
  Федерація заявляє, що вітає наміри Уряду переглянути процес реєстрації „сільських земель загального користування”, але закликає Уряд діяти швидше, аби не дати опонентам зловживати системою (Моя Земля: таких опонентів нових проектів називають NIMBY – абревіатура для „Not In My Back-Yard” - тільки не в моєму дворі). 

Ейденфілд, Гоуфланд, джерело фото: http://www.dave-ford.co.uk

  *village (town) green – різновид так званих „спільних” земель (commons), на які має право вся громада в цілому та кожен її член окремо. Ці спільні землі можуть використовуватися для випасання худоби, сінокосіння, рекреаційних цілей тощо. Вже понад 100 років ці землі в Британії захищені спеціальним законодавством, аби зберегти їх у тому вигляді, як вони існують. В процесі реалізації політики огороджування більша частина спільних земель перетворилася на приватні ділянки, саме тому уряд ужив рішучих заходів, аби припинити цей процес – Моя Земля.

  Ця та інші історії від Роджера Мілна доступні на диску "Моя Земля".
  Переклад з англійської "Моя Земля", 2010

  Використання матеріалу дозволяється виключно за письмовим дозволом "Моя Земля"

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн