Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Зміст розділу

 

«Помилка зі сміттям» коштувала 95 тисяч фунтів

  Роджер Мілн (Roger Milne), Planning Portal, Велика Британія, повідомляє 21 січня 2010 року, що два департаменти планування та Агенція охорони навколишнього середовища погодилися сплатити 95 тисяч фунтів стерлінгів (приблизно 1,235 млн. гривень станом на 25 січня 2010 року) у якості компенсації особам, постраждалим внаслідок створення несанкціонованого сміттєзвалища.
  Ця сума сплачується як компенсація за шкоду, яка виникла внаслідок того, що три зазначені установи допустили незаконне складування сміття протягом семи років, що було з’ясовано зусиллями місцевого та парламентського омбудсманів.
  Ця сума, яку сплатять Агенція охорони навколишнього середовища, рада графства Ланкашир (Lankashire) та рада округу Розендейл (Rosendale Borough) за роки «надзвичайних страждань, роздратування та фінансових втрат», яких зазнали літня англійка та її син внаслідок того, що Агенція та зазначені ради не вжили ніяких заходів, аби зупинити їх сусіда, який використовував свою земельну ділянку як майданчик для складування сміття (landfill).
  За період 2000-2007 на ділянку ріллі, що знаходиться за кілька метрів від будинку постраждалих, було незаконно скинуто тисячі тон відходів, які потім спалювали і частково переробляли. До речі, ця ділянка на планувальній документації позначена як «Зелений пояс» (Green Belt); за сім років туди скинули стільки сміття, що його вистачило б, щоб наповнити 3 олімпійські басейни.
  Скарги потерпілих про шкоду, якої вони та довкілля зазнавали внаслідок незаконної діяльності, залишалися без розгляду та перевірки протягом 7 років.
  У звіті омбудсманів йдеться про те, що три публічні організації не змогли організувати спільну роботи, всупереч тому, що в Британії діє так званий «національний протокол», який чітко регламентує спільні дії щодо поводження зі сміттям. Омбудсмани зробили висновок, що цей випадок є прикладом неефективної адміністрації та несправедливості.
  Омбудсман Парламенту Великої Британії Енн Абрахам (Ann Abraham) заявила, що розслідування довело, що відповідальні органи влади не вжили негайних та ефективних заходів всупереч тому, що на цій фермі надзвичайно помітно відбувалася неприйнятна діяльність.
  Місцевий омбудсман Енн Сікс (Ann Seex) зазначила, що будь-хто, спостерігаючи те, що відбувалося на цій землі, споглядаючи той жах, який виник на цьому колись прекрасному місці, був би обґрунтовано шокований та розгніваний тим, що таке може відбуватися в реальності попри усі наявні юридичні перестороги.
  Усі три зазначені органи влади погодилися із рекомендаціями омбудсманів та сплатять суму компенсації постраждалим пропорційно їх відповідальності за скоєне.
  Ця та інші історії від Роджера Мілна доступні на диску "Моя Земля".
  Переклад з англійської "Моя Земля", 2010

  Використання матеріалу дозволяється виключно за письмовим дозволом "Моя Земля"

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн