Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Зміст розділу

 

Церковні землі можуть бути використані для будівництва доступного житла

  Roger Milne, Planning Portal, Велика Британія, повідомляє 14 січня 2010 року, що Національна житлова федерація Великої Британії оприлюднила звіт про результати дослідження, яке доводить, що сотні церков у сільській місцевості В. Британії можуть бути відновлені та до 10 тисяч одиниць доступного житла для місцевого населення може бути побудовано, якщо церкви погодяться продати належні їм земельні ділянки.
  Наразі потреба у доступному житлі становить 100 тисяч одиниць, і Федерація стверджує, що 10% цієї потреби може бути покрито за умови, що 9600 англіканських церков у сільській місцевості продадуть або здадуть в оренду належні їм землі.
  За даними Федерації, одна сільська церква має у власності земельну ділянку, яка дозволить спорудити 1 одиницю доступного житла (садибний будинок). Федерація стверджує, що земельні ділянки, які можуть слугувати цілям створення доступного житла, наявні не тільки в англіканської церкви, а в методистів, баптистів та інших християнських деномінацій.
  Федерація також стверджує, що продаж землі допоможе багатьом церквам забезпечити своє майбутнє в умовах, коли кількість їх прихожан зменшується.
  Федерація також підкреслює, що церкви, зацікавлені у підтримці проектів із створення доступного житла, мають вибір: продати або передати в оренду свої наділи, або ж обміняти належні їм будівлі разом з ділянками на більш сучасні чи реконструювати належні їм будівлі таким чином, аби в них були облаштовані і церква, і доступне житло.
  Загалом Церква Англії володіє приблизно 129 тисячами акрів земель (52200 га), відведених для церковних потреб (glebe land), значна частка яких, на думку Федерації, може бути використана в проектах будівництва доступного житла.
  Виконавчий директор Федерації Девід Орр зазначив, що сільські церкви часто є душею сільських громад, але багато з них наразі перебувають під загрозою закриття у зв’язку із зменшенням кількості прихожан. В той же час участь церков у проектах будівництва доступного житла дозволить їм почуватися впевнено та забезпечити потреби місцевих громад у доступному житлі. На думку пана Орра, якщо вдасться зробити так, аби кожен сільських прихід забезпечив створення 1 одиниці доступного житла, це значно просунуло б країну вперед у врегулюванні житлової кризи у сільській місцевості.

  Ця та інші історії від Роджера Мілна доступні на диску "Моя Земля". 


Переклад з англійської "Моя Земля", 2010. Використання матеріалу дозволяється
виключно за письмовим дозволом "Моя Земля"

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн