Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Держкомзем висловлює стриманий оптимізм щодо перспектив створення кадастру

 

  Держкомзем України, 23/12/2009:

  «Держкомзем готовий докласти максимальних зусиль, аби до червня 2012 року в Україні було створено систему державного земельного кадастру», – про це заявив заступник голови Держкомзему Сергій Бєльчик.

  Він зазначив, що «Україна отримала позику Світового банку для реалізації проекту «Видача державних актів на право власності на землю та розвиток системи кадастру», і завдяки цьому має ресурс як на створення картографічної основи кадастру, так і геоінформаційної системи – зокрема, електронного архіву даних та програмного забезпечення». «Термін реалізації проекту завершується у червні 2012 року, і саме до цього терміну ми просто зобов’язані укластися», – зазначив заступник голови Держкомзему.

  Можливість завершення побудови в Україні системи земельного кадастру протягом 2,5 років підтвердив експерт світового банку Гевін Адлінгтон, проте таке завдання він назвав «надскладним».

  На думку Сергія Бєльчика, «найскладніші часи в реалізації Проекту завершилися у травні 2009 року, коли Проект було реструктуризовано, а відтак – розблоковано процес його реалізації». «Починаючи з 2006 року фінансування створення системи кадастру було заблоковано, а після відновлення робіт у 2009 році Світовий банк змінив статус Проекту з «незадовільного» на «помірно задовільний», – нагадав Сергій Бєльчик. Він висловив переконання, що «якщо виконання робіт відбуватиметься так, як після завершення реструктуризації Проекту у 2009 році, то до часу завершення Проекту у червні 2012-го Україна вже забезпечить створення системи державного земельного кадастру».

  Водночас він наголосив, що «залишаються неврегульованими законодавчі питання – скажімо, досі не ухвалено Закон про державний земельний кадастр». «Є питання, які перебувають поза компетенцією Держкомзему, але без їх розв’язання створити державний земельний кадастр неможливо. Ми вже втратили занадто багато часу через те, що досі на законодавчому рівні тривають дискусії, яка з інституцій опікуватиметься реєстрацією прав нерухомості, і фактично змушені надолужувати час, втрачений з 2006 року. Тому зараз я можу говорити лише про ту частину роботи, яка безпосередньо залежить від Держкомзему», – зазначив заступник Голови Держкомзему.

  Як повідомив директор Проекту Сергій Кубах, на сьогодні здійснено аерофотозйомку понад 70% території України, створено ортофотокарти на територію понад 50% та індексні кадастрові карти – на територію 10%. Він також зазначив, що «на сьогодні підготовлено технічне завдання на створення національної системи кадастру, яке відповідає сучасним європейським вимогам для побудови таких систем».

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн