Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Українські правила і обмеження не дозволяють піти найпростішим з технічної точки зору шляхом

 

  Сайт Проекту Світового банку "Видача державних актів на право власності в сільській місцевості та розвиток системи кадастру", 11/12/2009:

  Щонайменше двічі на рік експерти Світового банку здійснюють оцінку процесу створення системи кадастру в Україні – у контексті реалізації Проекту «Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру» і стану законодавчої бази. За результатами оцінки, здійсненої в грудні 2009 року, ситуацію коментує один з найавторитетніших фахівців в галузі кадастру, член Міжнародного товариства з фотограмметрії та дистанційного зондування та Європейської асоціації дистанційного зондування, директор інституту фотограмметрії та геоінформатики (університет Ганновера, Німеччина), професор Готфрід КОНЕЧНИЙ.

  - Із 200 країн світу тільки 50 мають земельний кадастр, а ще 50 намагаються його створити, в тому числі й Україна, - зазначив Готфрід КОНЕЧНИЙ. - Абсолютно зрозуміло, що кадастрова система для економіки будь-якої країни є активом, зокрема, для становлення ринку землі. З професійної точки зору це – необхідність, особливо для постсоціалістичних країн, де не було приватної власності. Саме вони є основними кандидатами на створення кадастрової системи. Вся інша Європа, на захід від країн колишнього соцтабору, таку систему має. А країни, які розвиваються, як правило, не мають. На це потрібні гроші, і вони в України є – це кошти, виділені для реалізації Проекту «Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру», що здійснюватиметься до червня 2012 року.

  - В яких країнах ще реалізуються аналогічні проекти Світового банку?

  - У країнах колишнього СРСР – Російській Федерації, Молдові, Грузії, а також в Балканських країнах.

  - Що найбільше стримує реалізацію Проекту в Україні?

  - Найперше – складна система адміністрування питань, зарегульованість. Існують обмеження, правила, які не дозволяють піти найпростішим з технічної точки зору шляхом і найдешевшим – з точки зору коштів. Це призводить до затримок. Для розв’язання таких проблем запроваджено спільне адміністрування проблемних питань з боку Держкомзему та Світового банку.

  - Проблеми якої країни у створенні системи кадастру найбільше подібні до українських?

  - Передовсім це країни колишнього Радянського Союзу – скажімо, Росія; меншою мірою – Молдова чи Грузія, бо за площею Україна – набагато більша. До речі, Грузія – хороший приклад у тому сенсі, що у створенні кадастру все починається з закону, і якщо це питання вирішується, все починає працювати. Добре процес просувається в Молдові – там уже завершено реалізацію аналогічного Проекту.

  - Які кроки має зробити Україна для того, щоб завершити створення системи земельного кадастру?

  - По-перше, завершити роботи, передбачені Проектом, – створити картографічну основу земельного кадастру та інформаційну систему, куди будуть введені отримані дані. По-друге, подолати деякі труднощі в законодавчій сфері – зараз, зокрема, немає закону про кадастр, а це ж основа його функціонування. Цей закон має бути максимально простим. Адже питання не в його обсязі, а в якості.

  Нарешті, треба якомога скоріше зробити цю інформацію доступною для територіальних органів виконавчої влади. Днями ми були в Одеській області, де вже створено індексну кадастрову карту, і вже бачили перші результати роботи системи. Ми бачили, як результати робіт, виконаних в рамках Проекту, використовуються не лише для створення системи кадастру, а й для розв’язання завдань в межах містечок, міст, у тому числі й для виконання завдань Постанови 844. До речі, закон має регулювати питання доступності та обміну даними. І чим скоріше буде прийнято закон, тим скоріше буде створена нормативно-правова база, яка дозволить ланкам усіх рівнів, задіяним у підтримці кадастрової системи, працювати в одному напрямку.

  - Як оцінити на сьогодні готовність картографічних матеріалів?
  - Ступінь виконання робіт, передбачених Проектом, – ортофотоплани виконано на понад 70% території України, у населених пунктах – на 40%, індексних кадастрових карт – на 10%.

  Довідково. Готфрід КОНЕЧНИЙ – один з найвідоміших та найдосвідченіших фахівців у галузі кадастру. Очолював Міжнародне товариство з фотограмметрії та дистанційного зондування (1984-88) та Європейську асоціацію лабораторій з дистанційного зондування (1993-97). Директор Інституту фотограмметрії та геоінформатики (університет Ганновера, Німеччина). Професор, почесний доктор у різних країнах на 4-х континентах, член 4-х академій. Автор кількох книг та понад 230 публікацій з фотограмметрії та геоінформатики. Член німецької делегації на Картографічних конференціях ООН з 1977р. У 60-ті роки працював у НАСА, де займався картографуванням місць посадки для майбутніх місячних експедицій, у 70-80-х – в Європейському космічному агентстві. Керував проектами Світового банку в країнах Центральної Африки та в Болгарії (2002-04); консультант Світового банку під час реалізації проектів у Сербії, Македонії, Албанії, Україні (2004-09).

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн