Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Які сходи дасть розорана пам"ять?

 

  Держземінспекція України, 1 грудня 2009 року:

  Держземінспекцією та її територіальними органами протягом року в межах наданих повноважень проведено 556 перевірок стану дотримання вимог земельного законодавства про охорону культурної спадщини на землях історико-культурного призначення, в тому числі під час паювання та використання земель сільськогосподарського призначення, які входять до складу територій пам’яток культурної спадщини, зон їх охорони, археологічних територій, що охороняються. За результатами перевірок виявлено 125 порушень вимог земельного законодавства на площі близько 416,6 га, на усунення яких складено 56 протоколів про адміністративні правопорушення для притягнення до адміністративної відповідальності порушників. З метою припинення порушень і усунення їх негативних наслідків видано 106 приписів та направлено 13 клопотань до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Крім того, до органів прокуратури передано 42 матеріали щодо вжиття відповідних заходів реагування.
  Відповідно до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття грунтового покриву (родючого шару грунту) без спеціального дозволу, нарахована шкода становить близько 426,8 тис. грн.
  Одним із найбільш поширених порушень земельного законодавства є використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів та самовільне зайняття земельних ділянок.
  Виявлено такі поодинокі факти, які свідчать про порушення вимог законодавства про охорону культурної спадщини під час паювання та використання земель сільськогосподарського призначення, які входять до складу територій памяток культурної спадщини, зон їх охорони, археологічних територій, що охороняються.
  У Калинівському районі Вінницької області СТОВ “Обрій” самовільно використовує земельну ділянку площею 35 га для вирощування сільськогосподарських культур. Зазначена земельна ділянка відповідно до висновку Управління культури Вінницької обласної державної адміністрації відноситься до земель історико-культурного призначення. По факту виявленого порушення проведено розрахунок заподіяної шкоди, розмір якої становить 134,970 тис. грн. Матеріали по виявленому факту порушення земельного законодавства передано до органів прокуратури, якими порушено кримінальну справу, яка на даний час знаходиться в стадії розслідування.
  У Нікопольському районі Дніпропетровської області на території Лошкарівської сільської ради встановлено факт самовільного зайняття земельної ділянки, яка є охоронною зоною курганного могильника № 3310, ДП АФ “Побєда” ВАТ “Райагрохім”. Відкрито адміністративне провадження за ст. 53-1 КУпАП. Розмір шкоди складає 1479,79 грн. Матеріали перевірки передані до Нікопольської міжрайонної природоохоронної прокуратури для вжиття заходів прокурорського реагування.
  У Житомирській області на території Киянківської, Лучицької, Великогорбашівської, Несолонської сільських рад Новоград-Волинського району проведено розпаювання земель сільськогосподарського призначення без виключення земель історико-культурного призначення. На території Чижевецької сільської ради с. Вербівка землі історико-культурного призначення частково забудовані.
  На території Іванківської сільської ради Андрушівського району ПОСП “Іванівське” для ведення товарного сільськогосподарського виробництва використовує земельну ділянку історико-культурного призначення - група курганів розмірами 44-52 метри.
  При наданні в оренду земельної ділянки загальною площею 26,1270 га Романівською районною державною адміністрацією ДП Установа “Комітет правового захисту “Миропільський центр передових технологій” для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в урочищі “За Фастівкою” встановлено, що в загальну площу ввійшла земельна ділянка площею 2,0 га земель історико-культурного призначення.
  По всім виявленим порушенням земельного законодавства матеріали перевірок передано до прокуратури Житомирської області для прийняття мір прокурорського реагування.
  У Київській області проведено перевірку додержання вимог земельного законодавства на території с. Хотів Києво-Святошинського району.
  За результатами перевірки встановлено, що на земельній ділянці орієнтовною площею 3.0 га в урочищі “Городище” невстановленими особами знято та перенесено грунтовий покрив. На ділянці проводяться будівельні роботи. Орієнтована сума шкоди заподіяної внаслідок зняття грунтового покриву без спеціального дозволу складає 44797,82 грн. Матеріали перевірки від 29.10.2009 № 094886/1000 направлено до прокуратури Київської області.
  У Новобузькому районі Миколаївської області на території Новобузької міської ради виявлено факт самовільного зайняття земельної ділянки (курган) сільськогосподарського призначення площею 1,1 га ФГ “Плугатар”. За результатами перевірки порушника притягнуто до адміністративної відповідальності, нараховано шкоду в розмірі 1414,4 грн. Матеріали перевірки передано до органів прокуратури.
  У Чигиринському районі Черкаської області в адміністративних межах Головківської сільської ради ТОВ “Головківське - 3” самовільно зайняло та розорало земельну ділянку площею 4,0 га земель історико-культурного призначення (кургани). По зазначеному порушенню складено протокол відповідно до ст. 53-1 КУпАП та видано припас про усунення порушення. Нарахована шкода за самовільне зайняття земельної ділянки складає 11570 грн.
  Матеріали перевірки надіслано до прокуратури Чигиринского району для прийняття мір прокурорского реагування.
  Порушення земельного законодавства здійснено в зв’язку з тим, що межі земель історико-культурного призначення не визначені в натурі (на місцевості). Паспортизація об’єктів-пам’яток археології (як необхідна умова державного обліку) відповідно до ст.8 Закону України “Про охорону культурної спадщини” не проведена, при тому , що згідно ст.ст. 6, 7 цього Закону забезпечення ведення державного обліку, належного захисту і утримання об’єктів археологічної спадщини, здійснення постійного моніторингу за станом схоронності цих об’єктів, погодження відведення земельних ділянок належить до компетенції органів охорони культурної спадщини.
  Стан дотримання вимог земельного законодавства при використанні земель історико-культурного призначення перебуває на контролі Держземінспекції та її територіальних органів.

  ДОДАТКОВО: чи буде національний парк у Трахтемирові?

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн