Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Діяльність Держземінспекції за 9 місяців 2009 року

 

    Офіційний веб-сайт Держземінспекції України повідомляє сьогодні, 27 жовтня 2009 року, про результати інспекційної діяльності за 9 місяців поточного року:

    Територіальними органами Держземінспекції за 9 місяців 2009 року проведено понад 81,1 тис. перевірок дотримання вимог земельного законодавства, в результаті яких виявлено понад 51,3 тис. порушень земельного законодавства, видано 50,1 тис. приписів та складено 33,3 тис. протоколів про адміністративні правопорушення з вимогами припинення порушень та усунення їх негативних наслідків. До адміністративної відповідальності притягнуто понад 28 тис. громадян та посадових осіб, на яких накладено штрафів на суму 5,565 млн. грн., з яких стягнено 3,171 млн. грн., що становить 57%.
    Відповідно до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 № 963, за попередніми оперативними даними, протягом поточного року розмір нарахованої шкоди склав понад 94,6 млн. грн. Із нарахованої суми шкоди сплачено 2,895 млн. грн. (3%). Матеріали направлено до органів прокуратури для примусового стягнення нарахованої шкоди.
    За 9 місяців поточного року до органів прокуратури інспекційними підрозділами направлено близько 5,6 тис. матеріалів щодо вжиття заходів реагування стосовно усунення виявлених порушень вимог земельного законодавства, з яких 466 матеріалів - за фактами порушень вимог земельного законодавства, які містять ознаки злочину, в результаті чого порушено 182 кримінальні справи (відповідно до матеріалів взаємозвірки). З метою подання позовів до суду щодо відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва направлено 197 клопотань на суму 29 млн. 232 тис. грн. та позовів про повернення самовільно чи тимчасового зайнятих ділянок, строк користування якими закінчився, направлено 2893 клопотання на площу близько 14,7 тис. га.
     Територіальними органами Держземінспекції протягом III кварталу здійснено цільові перевірки: стосовно дотримання вимог законодавства в частині цільового використання коштів, які зараховано на спеціальні рахунки у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва; додержання порядку оформлення та видачі державних актів на право власності на земельні ділянки; використання земель промисловості, оздоровчого призначення, водного фонду; додержання вимог земельного законодавства підприємцями-монополістами, які знаходяться в регіоні (Укрзалізниця, Укравтодор, Укртелеком та інші); щодо наявності регіональних програм використання і охорони земель та розробленої і затвердженої, в установленому законодавством порядку, документації із землеустрою в галузі охорони земель, а також стану виконання цих програм та дотримання при цьому вимог вищезазначеної документації на місцевому рівні; цільового використання коштів, що були виділені відповідному регіону із державного бюджету на покращення родючості ґрунтів та охорону земель у 2009 році. Найпоширенішими порушеннями земельного законодавства на землях всіх категорій залишаються: самовільне зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів, нецільове використання земель, невиконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб.
    До органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування територіальними органами Держземінспекції за 9 місяців 2009 року направлено 10,36 тис. клопотань, з них: близько 3,5 тис. - про приведення у відповідність із законодавством прийнятих рішень з питань регулювання земельних відносин, використання та охорони земель; понад 3,4 тис. - про припинення права користування земельною ділянкою відповідно до закону; понад 3,1 тис. - про припинення будівництва та експлуатації об’єктів у разі порушення вимог земельного законодавства до повного усунення виявлених порушень і ліквідації наслідків; 53 - щодо обмеження або зупинення освоєння земельних ділянок у разі розробки корисних копалин. Однак, клопотання задоволено лише за 3,7 тис. направленими матеріалами (36%): не в усіх випадках органи місцевого самоврядування належним чином реагують на клопотання, та ними вчасно не приймається відповідних заходів для усунення допущених порушень земельного законодавства, з їх боку практично відсутній контроль за додержанням вимог земельного законодавства та саме цими органами приймаються численні рішення з питань земельних відносин з порушенням вимог законодавчих та нормативно-правових актів.
     Дотримання вимог земельного законодавства та вжиття заходів щодо усунення виявлених порушень на землях різних категорій знаходиться на постійному контролі Держземінспекції та її територіальних органів.

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн