Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Гарантована бездіяльність влади і дорога безкоштовна приватизація

 

      2 вересня 2009 року Рахункова палата України оприлюднила наступний прес-реліз:

Розглянуто Колегією Рахункової палати

13.08.2009
Гарантована бездіяльність влади
і дорога безкоштовна приватизація

(ДОДАТКОВО - ВІДПОВІДЬ ДЕРЖКОМЗЕМУ)

      Рахункова палата провела аудит виконання у 2008 році проекту "Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру", який реалізується в Україні відповідно до Угоди про позику між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку, в розмірі 195 мільйонів доларів США.

      Результати аудиту засвідчили, що соціальні цілі проекту, в частині безоплатної заміни сертифікатів на державні акти на право власності на землю, а також забезпечення державою гарантії права власності шляхом створення системи кадастру та реєстрації прав власності на землю та нерухоме майно не досягаються.

      З передбачених на початок реалізації Проекту безоплатної видачі 4 мільйонів державних актів взамін сертифікатів, через бездіяльність Уряду та центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів, а також Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру", фінансовий тягар по заміні майже 3 мільйонів сертифікатів на державні акти на право власності на землю було покладено на плечі самих власників сертифікатів.

     В свою чергу, населення залишається не поінформованим про свої права на землю гарантовані Конституцією України та законодавством у сфері земельних ресурсів, що стало наслідком неефективно проведеної Держкомземом інформаційної кампанії.

     Розподіл серед власників землі та землекористувачів, стягнення плати за використання землі, в Україні відсутня, що створює сприятливі умови для розповсюдження рейдерства у сфері земельних відносин та протиправного захоплення земельних ділянок усіх форм власності [Моя Земля: тут, мабуть, випала частина речення].

     Крім того, неналежне функціонування системи кадастру є об’єктивною перешкодою розвитку ринку землі і приватно-орендних відносин на землю.

    Через бездіяльність влади, безконтрольність за виконанням проекту з 195 мільйонів доларів США позики за 5 років використано лише 18 мільйонів доларів США, або 9,2 відсотків. Безоплатна заміна сертифікатів в більшості випадків була платною.

     Управління коштами державного бюджету на виконання завдань Проекту центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів здійснювалось неефективно. З виділених у 2008 році з державного бюджету 54,1 мільйона гривень використано 31 мільйон гривень, з них 9,5 мільйона гривень - неефективно.

     Як наслідок, частину Е "Розвиток системи кадастру" Проекту "Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру", для забезпечення виконання якої Державному підприємству "Центр державного земельного кадастру" надано доступ до частини позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку в сумі майже 74,8 мільйона доларів США, скасовано. Бюджет Проекту станом на 1 січня 2009 року в цілому скорочено на 94 мільйона доларів США.

      Економічний зміст реалізації Проекту "Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру", зокрема, як ефективного фінансового інструменту створення системи державного земельного кадастру та реєстрації прав власності на нерухоме майно в його складі, у тому числі при здійсненні первинної безоплатної приватизації земельних ділянок, фактично втрачено. Відповідальні за це не покарані.

 

     Прес-служба Рахункової палати ДОДАТКОВО - ВІДПОВІДЬ ДЕРЖКОМЗЕМУ ІНШІ ПІДСУМКИ АУДИТУ РПУ

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн