Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Проект Світового Банку: передбачається чергова затримка реалізації

 

      Держкомзем України повідомляє наступне: за оперативними даними, станом на 1 вересня 2009 року в рамках проекту «Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру» оформлено 566 197 та вручено 452 861 державних актів взамін сертифікатів. Загальна площа аерофотознімальних робіт станом на 24 вересня становить 368 905 кв. км (це понад 60 відсотків площі України), створено ортофотоплани в масштабі 1:10 000 на загальну площу 266 016,56 кв.км, в масштабі 1:5 000 - 214 17,70 кв. км, в масштабі 1:2 000 - 3152,87 кв. км, та виконано роботи зі створення індексно-кадастрових карт на загальну площу 32 662 кв. км. Такі дані оприлюднив під час засідання Міжвідомчої робочої групи (МРГ) з питань координації та реалізації проекту 29 вересня директор проекту Сергій Кубах.

      Особливу важливість цей картографічний матеріал має для виконання завдань Держкомзему, визначених постановою Кабінету міністрів від 5.08.2009 р. №844 «Деякі питання реалізації права власності на землю громадянами України у 2009 році». У зв'язку з цим Декржомзем особливу увагу зосередив на термінах та якості виконання робіт підрядниками. Принципово було наголошено на проблемах із виконанням робіт у чотирьох областях -Харківській, Луганській, Донецькій та Дніпропетровській - щодо заміни сертифікатів на земельну частку (пай) на державні акти на право власності на земельну ділянку, а також створення базових та індексних кадастрових карт.

      Причиною стало невиконання одним з підрядників, консорціумом «Swissphoto AG» (Швейцарія), своїх зобов'язань за угодою, що призвело до того, що власники сертифікатів у Луганській та Харківській областях не отримали державних актів на земельну ділянку, а Держкомзем недоотримав картографічного матеріалу на територію чотирьох зазначених областей. Підрядник мав завершити виконання робіт ще торік у вересні, однак роботи навіть не розпочато. Держкомзем повідомив Консорціум про намір розірвати угоду ще в березні, а про розірвання угоди - в червні цього року, проте закордонний підрядник не погоджується з цим рішенням та наполягає на подовженні виконання угоди. Держкомзем не може погодитися з нанесенням збитків державі, а тому підрядникові доведеться обстоювати свою позицію у Міжнародному суді.

      До розв'язання ситуації у Міжнародному суді роботи у зазначених областях, на жаль, можуть бути заблоковані, що суттєво ускладнює виконання завдань держави, пов'язаних з набуттям громадянами України права власності на землю.

       Держкомзем вимагає від закордонних підрядників дотримуватися угод, укладених в рамках проекту Світового банку.

 

      Моя Земля: беручи до уваги терміни розгляду спору в суді, а також можливе проведення нового тендеру за підсумками судового розгляду, слід очікувати нової значної затримки в реалізації Проекту.

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн