Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Окремі показники земельної реформи в Миколаївській області ДОПОВНЕНО

 

      Під час «гарячої» телефонної лінії на обласному радіо "Миколаїв" 4 вересня 2009 року керівник Головного управління Держкомзему України в області Микола Янчук повідомив наступну інформацію щодо стану земельних відносин та ходу земельної реформи в області:
     З початку 2009 року підготовлено до продажу 74 земляні ділянки несільскогосподарського призначення, загальною площею понад 100 га і вартістю понад 23,5 млн. грн.
     У 2009 році продано 92 земляні ділянки площею близько 130 га на загальну суму близько 31 млн. грн. і до бюджетів поступило понад 32 млн. грн., з яких до місцевих - близько 25 млн. грн. За станом на 1 серпня 2009 року надходження коштів до Державного бюджету від Миколаївської області виконано на 387,6% при планових показниках у розмірі 1 млн. 917 тис. 600 грн.
     Були проведені аукціони в містах Миколаїв, Очаків, Вознесенськ, Баштанському, Миколаївському і Первомайському районах. Вартість проданих в районах лотів вагалася від 20 тис. грн. до 5 млн. 354 тис. грн. Такі гроші не можуть бути зайвими для місцевих бюджетів.
     В області продовжуються роботи по нормативній грошовій оцінці земель населених пунктів. По Миколаївській області із загальної кількості 920 населених пунктів провели нормативну грошову оцінку земель в 541 населеному пункті, що складає 58,8% від кількості населених пунктів (по Україні в цілому цей показник складає 84,7%) (МЗ: від кількості зрозуміло, а від площі?).
     Нормативна грошова оцінка земель повністю виконана в Березнегуватському, Врадієвському, Еланецкому, Жовтневому районах, в містах Вознесенськ, Миколаїв, Первомайськ, Южноукраїнськ.

     За межами населених пунктів роботи по нормативній грошовій оцінці земель несільськогосподарського призначення проведені на площі понад 23 тис. га, що складає понад 15% від їх загальної площі. Загалом орієнтовна потреба в коштах на проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель по області складає для 379 населених пунктів - близько 2,25 млн грн., для земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів - близько 6,7 млн грн. Ці роботи недостатньо фінансуються з місцевих бюджетів.
     В області право на земельну частку (пай) отримали 200483 особи, з них фактично отримали сертифікати на право земельної частки (пай) 199657 або 99,6%. Сертифікати замінили державними актами на право власності на земельну ділянку 98,4% громадян.
     На 1 серпня 2009 року при загальній кількості договорів оренди земельних ділянок/часток (паїв) 147866 одиниць вже укладено 139729 договорів оренди і додаткових угод відносно збільшення розміру орендної ставки не менше 3% нормативної вартості земельної ділянки (94,5%), з яких зареєстровано 27792, що складає 18,8%.
     Важливим аспектом розвитку земельної сфери Миколаївщини було і залишається здійснення охорони земель. За станом на 01.08.2009 на рахунках Миколаївської обласної ради та місцевих рад знаходяться коштів, що надійшли у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва у сумі понад 13,3 млн грн., з них на рахунках обласної ради – близько 1,2 млн грн., районних рад – близько 1,8 млн грн., місцевих рад - близько 10,4 млн грн.

     Станом на 01.08.2009 заборгованість юридичних та фізичних осіб з оплати відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва складає понад 717 тис. грн. Інформація про заборгованість надається щомісячно до обласної природоохоронної прокуратури для вжиття нею відповідних заходів прокурорського реагування.

     Джерело: офіційний веб-сайт Головного управління Держкомзему у Миколаївській області

      

     ДОДАТКОВО: земельний фонд області (офіційна інформація управління охорони навколишнього природного середовища в Миколаївській області)

    Земельний фонд Миколаївської області характеризується наявністю досить високого біопродуктивного потенціалу. Ґрунти Миколаївщини представлені чорноземами звичайними в центральній частині та на північному заході і південними чорноземами та темно-каштановими ґрунтами на півдні області.
      Розподіл основних видів земельних угідь складається таким чином:
- сільськогосподарські землі – 2010,0 тис.га (81,8%);
- ліси та інші лісовкриті площі – 121,3 тис.га (4,9%);
- забудовані землі – 97,3 тис.га (4,0%);
- відкриті заболочені землі – 21,1 тис.га (0,9%);
- відкриті землі без рослинного покриву або з незначним рослинним покривом – 32,1 тис.га (1,3%);
- води – 128,7 тис.га (5,2%).
      Земельний фонд Миколаївської області станом на 1 січня 2009 року складає 2458,55 тис.га, більшість з яких займають сільськогосподарські угіддя, що свідчить про високий рівень сільськогосподарської освоєння земель.
      На формування та проходження деградаційних процесів у землекористуванні, разом з чинниками природного характеру, значний вплив мають техногенні галузі сільського, лісового та іншого господарства.
      У складі деградаційних процесів першість належить процесам водної ерозії ґрунтів. В Україні відбувається щорічне зростання еродованих земель. Насамперед це залежить від того, як використовуються землі. Майже половина орних земель області знаходяться на ерозійно небезпечних площах. Натурні вивчення розвитку процесів водної ерозії засвідчили, що середньозмиті грунти розміщуються, в основному, на покатих прибалкових схилах. Сильнозмиті грунти безпосередньо примикають до берегів річок, водойм і балок.
      Ерозія грунтів є основним і найбільш небезпечним та дестабілізуючим фактором екологічної ситуації на ландшафтах, що призводить до забруднення та замулення (струмків, річок, ставків, тощо).
      Недотримання технологій і термінів проведення обробітку грунту, захисту рослин від бур’янів, шкідників та хвороб, застосування хімічних меліорантів, негативно впливає на відтворення родючості грунтів, загострює проблеми гумусового, агрофізичного та меліоративного стану і веде до зниження родючості грунтів та ефективності ведення рослинництва. Збільшення обсягів виробництва рослинницької продукції за рахунок екстенсивної системи землеробства призвела до залучення у сільськогосподарський обіг малопродуктивних і деградованих угідь, включаючи схилові землі, піщані масиви тощо.
      Площа деградованих та малопродуктивних земель в області становить 246,4 тис. га, які визначені, розробленою в 1995 році Миколаївською філією Інституту землеустрою, Регіональною програмою захисту земель від водної та вітрової ерозії, інших видів деградації земель Миколаївської області.
      Найбільша площа деградованих та малопродуктивних земель знаходиться в Баштанському, Вознесенському, Врадіївському, Доманівському, Новоодеському та Первомайському районах.
     Визначити фактичну площу малопродуктивних та деградованих земель в розрізі державної та приватної власності, непридатність їх для вирощування сільськогосподарських культур та необхідність їх заліснення, на даний час можливо тільки при проведенні землевпорядних робіт з інвентаризації земель та їх грунтового обстеження.

 

     Інформацію зібрано та впорядковано ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні" / сайт "Моя Земля", 2009

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн