Моя Земля – інформаційна підтримка земельної реформи та земельних відносин в Україні.
   
     

Останні зміни
8/10/2013


Результати паювання с/г земель на Хмельниччині

 

     Офіційний веб-сайт Держкомзему повідомив 31 серпня 2009 року:

     У процесі роздержавлення та приватизації земель у Хмельницькій області набули право на земельну частку (пай) 401935 громадян, у тому числі 396250 громадян отримали сертифікати на право на земельну частку (пай), що становить 98,6 %. За повідомленням Головного управління Держкомзему в області, станом на 20 серпня 2009 року 388455 громадянам оформлено державні акти на право власності на земельні ділянки (98%) і 350816 держактів вручено їх власникам (88,5%). З причин відсутності спадкоємців на земельні частки (паї) значна частина державних актів не буде вручена громадянам, що затримує завершення робіт із заміни сертифікатів на право на земельну частку (пай) на державні акти на право власності на земельну ділянку і не дає можливості понад 33 тис. га сільськогосподарських угідь надати в оренду.

     Відповідно до постанови міжвідомчої наради керівників правоохоронних, контролюючих та інших державних органів з питань дотримання законодавства щодо охорони та використання земель, на якій порушувалося питання щодо передачі органами місцевого самоврядування до комунальної власності земель, власники яких померли, а правонаступники відсутні (не витребувані), Головним управлінням Держкомзему було зведено та подано до прокуратури області інформацію про виявлені факти невитребування земельних часток (паїв) для пред’явлення до суду заяв про визнання спадщини відумерлою. Таких земельних часток на території області налічується 13103. З них: 5276 згідно із сертифікатами та 7827 згідно з державними актами.

     На сьогодні на Хмельниччині проводиться робота з визнання спадщини відумерлою у зв'язку з відсутністю спадкоємців на земельні частки (паї). Станом на 20 липня 2009 року судами винесено 36 рішень щодо визнання спадщини відумерлою, з них - 34 рішення згідно із сертифікатами та 2 згідно з державними актами.

      Основними причинами гальмування процесу визнання спадщини відумерлою є низька активність голів сільських рад у зверненні до прокуратури, тривалий час знаходяться справи на розгляді у прокуратурі та частково стримується процес судами.

Інші статті розділу >>
Про нас | Мапа сайту | Додому | Контакти | Допомога | ЧАВО | Корисна інформація

(с) Громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2008. Позиція авторів матеріалів, розміщених на сайті, може не співпадати з позицією ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні". Використання матеріалів сайту, автором або власником яких є ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні", дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на ІРЦ "Реформування земельних відносин в Україні"


QWER-team – разработка, продвижение сайтов, web дизайн